Okunma

Xiaomi’den yeni dönemde amiral gemisi atağı


21 Ağustos 2019 Çarşamba 20:45
Xiaomi’den yeni dönemde amiral gemisi atağı

Xiaomi dün ikinci çeyrek gelir raporlarını detaylı bir şekilde sunmuştu. Ardından şirketin yeni çeyrek planlarıyla alakalı önemli şeyler de paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre Xiaomi amiral gemisi cihaz segmentini yeni çeyrekte oldukça genişletecek.

Xiaomi amiral gemisi cihaz segmentini genişletecek!

Xiaomi dün ikinci çeyrek raporlarıyla birlikte önemli verileri paylaştı. Çinli akıllı telefon üreticisinin en dikkat çekici açıklaması ise daha yüksek fiyatlı telefonlar satması nedeniyle gelirlerinin ikinci çeyrekte yıllık yüzde 15 arttığını bildirmesi oldu.

Pazar araştırması firmalarından biri olan IDC’ye göre, dünya çapındaki akıllı telefon sevkiyatları, yedinci ardışık düşüşünü yaşadı. Bu yeni düşüşle ikinci çeyrekte yıllık bazda yüzde 2.3 düşüş yaşandı.

Başka bir araştırma şirketi Counterpoint’e göre, 400 doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip Premium veya amiral gemisi akıllı telefonların küresel gönderimleri, genel akıllı telefon pazarındaki yavaşlamaya göre yüzde 18 artış gösterdi.

Xiaomi amiral gemisi cihaz segmentini genişletecek! - ShiftDelete.Net (1)

Xiaomi ise 240 dolar civarı fiyat etiketine sahip cep telefonlarından elde edilen gelirin toplam akıllı telefon satışlarının 32.3‘ü olduğunu ve diğer satışların tamamının daha yüksek fiyat etiketine sahip Premium modellerden geldiğini açıkladı.

Ayrıca 5G’nin mobil cihaz piyasasında önemli bir patlama sağlayacağını düşünen şirket, amiral gemisi cihazlarına ve orta segment cihazlarına 5G desteği ile de daha büyük satış rakamlarına ulaşmayı planladığını belirtti.

Xiaomi’nin mali sorumlusu olan Shou Zi dün analistlerle yaptığı görüşmede son olarak “Şirketin akıllı telefon tarafında kar marjı, ikinci çeyrekte yüzde 3.3‘e kıyasla ikinci çeyrekte yüzde 8.1‘e yükseldi.” dedi. Ayrıca Amiral gemisi satışlarındaki artıştan dolayı orta ve üst segment cihazlarda daha geniş bir skala yakalamaya çalışacaklarını da vurguladı.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Xiaomi’den yeni dönemde amiral gemisi atağı”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mi Max serisini farklı tasarımlarla devam ettirmeli durdurulması büyük hayal kırıklığı

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Fiyatlar uygun tutulduğu zaman daha çok alıcı ve kullanıcı oluşur, amiral gemisi telefonlar 500 doları gecmezse bizim ülkemizde onu 5 bin TL ye satarak neler kazanır bilmem

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eeee. Ne yapalım yani

 4. Anonim dedi ki:

  Haberi o kadar çok rakama boğmuşsunuz ki ne dediğiniz okurken sıkıldık ve ne dediğiniz anlaşımıyor

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Xiaomi reklam olduğu sürece uygulamalarında alınmaz

" Xiaomi’den yeni dönemde amiral gemisi atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi’den yeni dönemde amiral gemisi atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi’den yeni dönemde amiral gemisi atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "