Okunma

Xiaomi’den İnsansız Hava Aracı


04 Şubat 2015 Çarşamba 14:00
Xiaomi’den İnsansız Hava Aracı

Samsung, Apple ve Lenovo gibi firmalardan sonra dünyada en çok satan 4. akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi, telefon haricindeki diğer ürünlerin üretimi konusunda da oldukça istekli.

Geçtiğimiz dönemde oyun kontrolcüleri, powerbank (taşınabilir şarj aletleri) ampül, akıllı TV, TV üstü akıllı kutular ve hava temizleyici gibi pek çok sektörde varlık gösteren firma, şimdi de insansız hava aracı işine el atıyor.

Gelişen pazar insansız hava araçları

Sadece Çin’de satışa çıkacak olan insansız hava araçları üretmeye başlayacak olan Xiaomi, bunun için özel bir ekip oluşturdu. 

Uçak pek özgün olmayacak

Diğer Çin ürünleri gibi doğal olarak özgün bir ürün olmayacak olan Xiaomi’nin insansız hava aracı, gelen bilgilere göre DJI Phantom adlı popüler üründen esinlenilerek üretilecek. Patent sorunu olmaması için de sadece Çin’de satılacak.

Neden üretiliyor?

Esasında bu araçların en büyük amacı yeni çekim açıları yakalamak. Genelde günümüzde reklamlarda, tanıtım çekimlerinde ve yeni filmlerdeki çekilerde insansız hava araçları kullanılıyor. 

Üretilecek olan bu drone ise kamera taşımakla görevli olacak.

Aksiyon kameraları takılabilecek bir gövdeye sahip olan ürün, 4 pervaneli biçimde tasarlanmış ve testlere başlamış.  50 milyar dolarları görecek olan bu pazar için atılıma geçen Xiaomi, bakalım bu sektörde büyük işler yapabilecek mi?

:: Çinli üreticilerin her sektöre girmesini nasıl yorumluyorsunuz? Gelecekte diğer üreticiler için bir tehdit değil mi? Tekel tehlikesi oluşturmaz mı?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xiaomi’den İnsansız Hava Aracı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi’den İnsansız Hava Aracı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi’den İnsansız Hava Aracı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "