Dizüstünüzün Şarj Cihazı Yok Olursa…


17 Ağustos 2011 Çarşamba 12:33
Dizüstünüzün Şarj Cihazı Yok Olursa…

Eğer benim gibi unutkan bir insansanız, evinizde kullanmakta olduğunuz bir çok teknolojik cihazın kutu içeriğinin günden güne eridiğini göreceksiniz. Önce beraberinde gelen A parçası yok olur ortadan, bir süre sonra B ile C aynı anda kayıp olur. Hele ki sık sık şarj edilmeye ihtiyaç duyan cihazların adaptörlerini yanında taşımanız gerekiyorsa, sürekli olarak kaybolma potansiyline sahip kutu içeriğiyle karşı karşıya kalıyorsunuz.

Xilence’ın universal dizüstü adaptörü de, kaybolan veya bir şekilde bozulan notebook adaptörleri için yeni bir alternatif. Eğer ki kullandığınız dizüstünün orijinal şarj cihazı hoşunuza gitmiyorsa, büyük veya ağır geliyorsa, alternatif 
çözümler arıyor olmanız olası.
30 x 133 x 58 mm boyutlarıyla ortalama bir dizüstü adaptörünü andıran Xilence, büyük bir adaptöre ihtiyaç duyan performanslı dizüstü bilgisayarlara yetecek kadar da güç sağlayabiliyor. Şöyle ki, ürün 120 watt maksimum güç üretebiliyor. 
19 volt – 4,74 amper oranını sunabilen adaptör, 115 ve 230 volt giriş seçeneklerinle kullanıldığında %90’ın üzerinde verimlilikle çalışıyor.
Beraberinde sökülüp takılabilen minik uçlarla gelen Xilence dizüstü adaptörünün desteklediği markalar listesi ise oldukça kabarık. IBM, Lenovo, Acer, Compaq, Gateway, Hitachi, Nec, Sharp, Toshiba, Twinhead, Clevo, Asus, Fujitsu, HP, 
Panasonic, Samsung ve Sony, ürünün şarj edebildiği dizüstü markalarının listesini oluşturuyor. Her şarj ucunun farklı renkte olması da, uç değişiminde karışıklık yaşanmamasını sağlıyor.
KDV dahil 100 lira civarında bir fiyat etiketi taşıyan Xilence 120 watt notebook adaptörü, biraz daha küçük olabilseymiş tadından yenmez bir ürün olurmuş. Fakat şu haliyle kayıp / bozuk notebook adaptörü alternatifinden çok da fazlası 
değil.

Xilence’ın universal dizüstü adaptörü de, kaybolan veya bir şekilde bozulan notebook adaptörleri için yeni bir alternatif. Eğer ki kullandığınız dizüstünün orijinal şarj cihazı hoşunuza gitmiyorsa, büyük veya ağır geliyorsa, alternatif çözümler arıyor olmanız olası.

30 x 133 x 58 mm boyutlarıyla ortalama bir dizüstü adaptörünü andıran Xilence, büyük bir adaptöre ihtiyaç duyan performanslı dizüstü bilgisayarlara yetecek kadar da güç sağlayabiliyor. Şöyle ki, ürün 120 watt maksimum güç üretebiliyor. 19 volt – 4,74 amper oranını sunabilen adaptör, 115 ve 230 volt giriş seçeneklerinle kullanıldığında %90’ın üzerinde verimlilikle çalışıyor.

Beraberinde sökülüp takılabilen minik uçlarla gelen Xilence dizüstü adaptörünün desteklediği markalar listesi ise oldukça kabarık. IBM, Lenovo, Acer, Compaq, Gateway, Hitachi, Nec, Sharp, Toshiba, Twinhead, Clevo, Asus, Fujitsu, HP, Panasonic, Samsung ve Sony, ürünün şarj edebildiği dizüstü markalarının listesini oluşturuyor. Her şarj ucunun farklı renkte olması da, uç değişiminde karışıklık yaşanmamasını sağlıyor.

Uzun Lafın Kısası…

KDV dahil 100 lira civarında bir fiyat etiketi taşıyan Xilence 120 watt notebook adaptörü, biraz daha küçük olabilseymiş tadından yenmez bir ürün olurmuş. Fakat şu haliyle kayıp / bozuk notebook adaptörü alternatifinden çok da fazlası değil.

:: Şu zamana kadar kaç tane dizüstü bilgisayar adaptörü kaybettiniz?
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Dizüstünüzün Şarj Cihazı Yok Olursa…”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  DELL’in olmaması büyük hayal kırıklığı oldu benim için

" Dizüstünüzün Şarj Cihazı Yok Olursa… konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dizüstünüzün Şarj Cihazı Yok Olursa… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dizüstünüzün Şarj Cihazı Yok Olursa… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik