Okunma

XO Üretimi Başladı


06 Kasım 2007 Salı 22:00
XO Üretimi Başladı
Çin’in bir köşesinde, notebook seri üretimi nispeten hayırlı bir iş için başlamış durumda. gelişmekte olan ülkeler için düşünülen ve yalnızca hükümetlerin talebiyle satışı gerçekleştirilen XO‘nun seri üretimi başladı. Birkaç milyon sipariş yapıldığını düşündüğümüz XO (eski adıyla yüz dolarlık dizüstü) olması düşünülenden çok daha pahalıya, 200 dolar gibi bir fiyata, mal oluyor.

Kampanyası da Var!

Geçtiğimiz haftalarda ekonomik açıdan gelişmiş ülkeler için bir XO kampanyası yapılmaya başlanmış, 400 dolara bir tane alana bir tane de bağışlama seçeneği sunulmuştu. Tabii teknik açıdan bu kârsız bir alışveriş; fakat dünyanın geleceği açısından garip yardım örgütlerine aidat ödeyip vicdanı ferah tutmaya çalışmaktan daha yapıcı bir girişim.

Bilgi için: OLPC
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" XO Üretimi Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere XO Üretimi Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda XO Üretimi Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "