Okunma

XP Haziranda Bitmeyecek!


02 Nisan 2008 Cuma 21:00
XP Haziranda Bitmeyecek!
Bazı firmaların Microsoft‘a inat dizüstü bilgisayarlarında Windows XP‘yi kullanacaklarını açıklaması, kullanıcıların kafasını karıştırdı. Microsoft da bunun üzerine Windows XP’nin satıştan çekilmesiyle desteğin sonlandırılması arasındaki farkı bir kez daha hatırlatan bir bildiride bulundu.

XP Desteği 2014’e Kadar Sürecek

Çeşitli haber kaynaklarındaki ifadelerin yanlış anlamalara sebep olabileceği endişesi ile yaptığı açıklamada Microsoft, Windows XP‘ye vereceği desteğin 2014 yılına kadar devam edeceğini açıkladı. Buna göre Microsoft’un ‘ana destek’ olarak adlandırdığı ücretsiz güvenlik paketleri ve hata ayıklamalarını içeren destek 14 Nisan 2009 tarihine kadar, sadece güvenlik güncellemelerini içeren destek ise 8 Nisan 2014‘e kadar sürecek. Ayrıca Microsoft ile anlaşmalı olan firmalar, ana desteği de almaya devam edecek. Diğer bir deyişle, sadece güven sorunu yaşadığınız için XP’yi kaldırıp Windows Vista‘ya geçmeyi düşünüyorsanız, bu kararınızı bir süre daha ertelemeniz mümkün.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “XP Haziranda Bitmeyecek!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel güzel…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    donanım üreticileri de desteğini çekmezse 2014 e kadar XP ye devam :)…

Geri bildirim