Okunma

XP, Salı Günü Daha Güvenli


07 Ekim 2005 Cuma 14:00
XP, Salı Günü Daha Güvenli

Yayınlanacak olan güncellemelerin bazıları, kullanıcılar için ciddi riskler taşıyor. Geçtiğimiz haftalarda güvenlik şirketlerininin de uyardığı bazı açıkları, bu güncellemelerle kapamayı hedefleyen Windows kullanıcılarının yapmaları gerekenler oldukça kolay. İşletim sistemindeki Windows Güncelleme aracı ile otomatik olarak veya http://www.windowsupdate.com adresinden yüklemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarınızın güvenli kalması için, bu güncellemelerin zamanında yapılması çok önemli.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “XP, Salı Günü Daha Güvenli”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Güncellemeler yayınlandı haberiniz olsun.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  En iyi admin, ölü admindir.
  (Google)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Eski dostum Bomfunk MC’s in MC’si B.O.W. demiş ki: [b]”Who da f**k is alice, is she from buckhingham palace?”[/b] Yani diyor ki, [b]”system admin’leri seveyim size bir şey olmasın. Şu iki günlük dünyada Microsoft yüzünden sysadmin öldürüp katil olacağınıza girin CS’de, Soldat’ta 10 dakikada 30 adam öldürüp gosu *****. İşte böyle, o gündür bu gündür ben bu yola verdim kendimi. Ayrıca bir sysadminin ölümü trajedi, microsoft’un merkezinin havaya uçması ise dünya ekonomisindeki çöküş ([i]bir nevi istatistik işte[/i]) demektir. Ona göre yani. Ayrıca kamusal alanda olsun olmasın, meskun mahal olup olmaması da fark etmiyor, adam öldürmek kötü bir şey ve ayıp yani. Neyse ben işime bakayım, bir sürü belge var çevrilecek. Oturup bunları yazdım bi de… Neyse…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bill Gates şu sıralar Ege’de imiş. Kendisine iletmek lazım.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Daha güvenli değil sadece bir sonraki trajediye kadar daha güvenli izlenimi veriyor. Güvenlik kavramını makine güvenliği gibi algılarken insan sağlığı gibi bir kavram göz ardı ediliyor. Microsoft güvenlik önemlerini alırken özgürlükleri kısıtlıyor ve her geçen gün okul bilgisayar laboratuvarında sistem adminini gırtlaklayıp kamu güvenliğini hiçe saymaya daha da yaklaşıyorum. Ne kadar güvendesiniz tartışılır.

" XP, Salı Günü Daha Güvenli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere XP, Salı Günü Daha Güvenli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda XP, Salı Günü Daha Güvenli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "