XPC SN26P: Performans Yoğunluğu


18 Ağustos 2005 Perşembe 14:00
XPC SN26P: Performans Yoğunluğu

SFF bilgisayarlar gün geçtikçe yaygınlaşma eğiliminde. Her yere kolaylıkla taşınabilmeleri ve özellikle de kendilerine has soğutma sistemleriyle nispeten sessiz çalışmaları onları kişisel bilgisayar sınıfından standartlar olarak olmasa da biçimsel olarak ayırıyor.

Shuttle’ın ürettiği XPC SN26P ise SFF kavramıyla SLI teknolojisini birleştiriyor. nVidia’nın geliştirdiği iki grafik kartının bir arada kullanılarak performans artırılması yöntemi, ATI’nin CrossFire yöntemi kadar verimli olmasa da şu an için daha yüksek bir başarım sağlıyor.

XPC SN26P, bir Soket 939 anakartı içeriyor. Bunun anlamı, üzerinde AMD’nin son model işlemcileri çalışabiliyor. İki PCI Express veriyoluna takılan grafik kartları ve Soket 939 işlemci, özel bir ısı borusu sistemiyle soğutuluyor (ısı borusu tekniğinin açıklaması için buraya bakabilirsiniz).

Ürün, alışıldık temel sistem bilgisayarlar gibi değil ve kendi içinde kullanılacak soğutma donanımı olan iki adet GF 6800 GT kartla beraber geliyor. Şu an için bu küçük sistemler için kendi grafik kartlarınızı seçip takmak gibi bir seçeneğiniz bulunmuyor. Ürün henüz satışa sunulmadı; fakat grafik kartları dahip 1700$ civarında bir fiyatı olacağı tahmin ediliyor.

:: Ürünün tanıtımı ve Shuttle’ın ana sayfası.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Bir ekran kartı ekstra yer açmak büyük bir marifet değil. SLI’ın şu an sağladığı performans artışı ise gayet yetersiz + maliyet olarak karlı değil.

1700$’a da süper FPS makinesi ile shuttle ı aya shuttlelarım. Kız bilgisayarı bunlar… 😀

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Selamlar,

Zaten NVIDIA ne yaparsa ATI genellikle daha ilgincini yapıyor. CrossFire daha verimli. Bir de NVIDIA’nın yeni kaldırdığı şü köprüye hiç ihtiyaç duymadı. Bekleyip göreceğiz.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

6600GT ATI’yi zirveden indirdi. Yüksek seviye yani 7800 ve dengi kartlarda geç kaldılar, ileri dönük beklenen modelde pipeline’dan kıstılar(gerçi çarpanları arttırdılar). Galiba kendilerinde değiller pek bu aralar.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Verimlilik ve Performans, iki farklı kavram.

" XPC SN26P: Performans Yoğunluğu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere XPC SN26P: Performans Yoğunluğu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda XPC SN26P: Performans Yoğunluğu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2