Okunma

Xperia Play Oyun Canavarı


23 Ağustos 2011 Salı 07:00
Xperia Play Oyun Canavarı

Sony Ericsson‘un pazarlama müdürü Dominic Neil-Dwyer tarafından yapılan açıklamada, Xpreia Play kullanıcılarının, ücretsiz uygulamalar ve videolar da dahil olmak üzere en çok rağbet ettikleri şey oyunlar. Üstelik bu oyunların büyük bir çoğunluğu da ücretli olanlar. Yapılan araştırmalara göre, Xperia Play Android marketinden indirilen her 4 uygulamadan 3’ü oyun.

 

Bu rakamlara bakıldığında bu aygıtın Android Marketteki genel pazar payını da arttırdığını söylemek sanırız kehanet olmaz. Önceleri %8 olan Xperia Play uygulama indirilme hacmi, şimdilerde %11’e kadar çıktı. Şu an için markette indirilmeyi bekleyen 150 civarında oyunun bulunduğu mobil aygıt, kızak kapak tarzı, oyun tuş takımı ve 2 analog benzeri tuşuyla tam bir oyun canavarı.

:: Xperia Play’in oyun oynamak için en uygun telefon olduğu görüşüne katılıyor musunuz?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Xperia Play Oyun Canavarı”

 1. ender1genc dedi ki:

  oyun için şimdiye kadar çıkmış olan en iyi tlf; bunun bir iyisi PSP dir her halde.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ne reklamı be sanki tr de var allajım ya..

 3. an80x86 dedi ki:

  Bu cihaz piyasaya çıktı mı? uzun süredir gündemde. tr’deki alış-veriş sitelerine bakıyorum satan yok, bilgisi olan var mı?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  reklam kokan hareketler ***** SE reklamı yapılmaz.

" Xperia Play Oyun Canavarı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xperia Play Oyun Canavarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xperia Play Oyun Canavarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "