Okunma

Xperia Z4 Tablet MWC 15 Yolunda mı?


24 Şubat 2015 Salı 23:00
Xperia Z4 Tablet MWC 15 Yolunda mı?

Sony, aşağı yukarı altı ayda bir yeni amiral gemisi model duyuruyor. Eylül ayındaki Xperia Z3 tanıtımının ardından geçen süre de yaklaşık altı ay ve İspanya’da düzenlenecek Mobile World Congress 2015 kapsamında yeni Xperia Z4’ün tanıtımının gerçekleştirilebileceği -yüksek sesle olmasa da- konuşuluyor.

Bununla birlikte ortaya Z4’e ilişkin pek de kayda değer bilgi/sızıntı haber çıkmış değil. Sony‘nin İspanya’da Samsung ve HTC’nin ağırlığını hissettireceği etkinlikte pek de göz doldurmaya niyetli görünmeme konusu da oldukça doğal karşılanıyor. Ancak işler biraz değişti…

15-02/25/xperia-z4-tablet_2-315x560.jpg

Sony’nin Xperia Z4 modeli ile ilgili olmasa da ilginç bir şekilde Xperia Z4 Tablet’i için ilginç bir duyuru Xperia Blog’da yayınlandı. Sony’nin Android uygulaması Xperia Lounge’da yer alan yukarıdaki haber, fuar kapsamında ve 3 Mart tarihinde Xperia Z4 Tablet’in duyurusunun gerçekleştirilebileceğine işaret ediyor. Bu görselin doğruluğu henüz netlik kazanmış değil. 

İlgili duyuruda modelin teknik özelliklerine dair herhangi bir bilgi verilmiyor ama ‘Sony’nin Xperia Z4 Tablet’ini keşfedin’ şeklinde bir ibareye ek olarak ürünün son derece hızlı işlemcilere sahip olacağı vurgusu yapılıyor. Xperia Z4’ün 2K ekran ve Snapdragon 810 işlemcilerle gelmesi yönünde daha önce bir takım sızıntılar ortaya çıkmıştı.

Sony, eğer Xperia Z4 Tablet’i tanıtacaksa akıllı telefonlarını da duyuracaktır. Yani Xperia Z4 modeli, İspanya’da ortaya çıkarsa şaşırtacak ama evet, olabilir… Gelişmeler, şimdilik bir hayli belirsiz ve sürprizlere gebe.

SDN’yi takip etmeye devam edin.

:: Xperia Z4 Tablet’i bekliyor musunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Xperia Z4 Tablet MWC 15 Yolunda mı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Tabletin Türkiyeye geleceğini sanmıyorum

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kap kalın çerçeve ve ince uzun ekranıyla iri bir çin malı telefon gibi olmuş. 4:3 oran şart tablette. Çünkü genelde dik kullanılıyor. Ayrıca kocaman kasada küçücük ekran hiç iyi değil. Çerçeve ince olsun kasa kalın olsun yahu.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kaliteli tablet

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni incelik rekoru mu geliyor???

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer orada sony türkiye müdürü ile röportaj Yaparsanız tabletin gelip gelmeyeceğini sorarmısınız

 6. Kaya26 dedi ki:

  Sony’nin tabletleri çok þýk ***** gelse…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  keşke en boy oranını ipad gibi yapsalar nokia tablet gibi yani…

" Xperia Z4 Tablet MWC 15 Yolunda mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xperia Z4 Tablet MWC 15 Yolunda mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xperia Z4 Tablet MWC 15 Yolunda mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "