Okunma

Yabancı kartlarla yapılan ödemeler iki kat arttı!


23 Mart 2017 Perşembe 08:15
Yabancı kartlarla yapılan ödemeler iki kat arttı!

Bankalararası Kart Merkezi’nin açıkladığı verilere göre banka kartları ve kredi kartları ile şubat ayında toplam 46,8 milyar TL’lik ödeme yapıldı.

Tutarın 42,3 milyar TL’si kredi kartları ile ödenirken 4,5 milyar TL’sinde banka kartları kullanıldı. Buna yönelik olarak önceki yılın aynı dönemine göre büyüme oranı banka kartı ile ödemelerde yüzde 30, kredi kartı ile ödemelerde ise yüzde 6 oldu.

17-03/23/bkm_1.jpg

Yabancı kartlarla yurt içinde 1 milyar 121 milyon TL ödeme yapıldı

BKM verilerine göre şubat ayında yabancı kartlar ile yurt içinde toplam 1 milyar 121 milyon TL tutarında ödeme yapılırken bu ödemelerin 749 milyon TL’sinin kredi kartları, 372 milyon TL’sinin ise banka kartları ile gerçekleştiği görülüyor.

17-03/23/bkm_2.jpg

2016 yılının şubat ayı ile kıyaslandığında kartlı ödeme tutarında en fazla artış görülen sektörün yüzde 87 ile seyahat acenteleri sektörü olduğu görülüyor. Bu artış yaz dönemi tatil planlamalarının yapıldığı bu dönemde yabancıların geçen yıla göre çok daha fazla rezervasyon yaptırdığına işaret ediyor.

:: Siz bu veriler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yabancı kartlarla yapılan ödemeler iki kat arttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yabancı kartlarla yapılan ödemeler iki kat arttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yabancı kartlarla yapılan ödemeler iki kat arttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "