Okunma

Yahoo’ya Neler Oluyor?


20 Şubat 2009 Cuma 16:24
Yahoo’ya Neler Oluyor?

Yahoo!, işleri yoluna koymaya başladı gibi görünüyor. ABD’deki kullanıcıların arama motoru tercihinde uzun süredir duraklayan, hatta gerileyen firma, geçtiğimiz ay 2008 başındaki değerine ulaşmayı başardı.


Yahoo!’nun yeni CEO’su Carol Bartz, ayağının tozuyla işleri yoluna koymaya başlamış görünüyor.

Evet, Google ABD’de arama motoru tercihinde yüzde 63’le başı çekmeye devam ediyor olabilir. Ancak geçtiğimiz yılı oldukça hareketli geçiren Yahoo, yükselişe geçerek bir ara yüzde 20’lerin altında olan payını 21.5’e kadar çıkartmayı başardı. Sadece yüzde 1 olduğuna bakmayın, taşların çok fazla yerinden oynamadığı bir konuda bu değişiklik bile sektörü hareketlendirmeye yetiyor. Hele en büyük rakip olan Google’ın yerinde saydığı düşünüldüğünde.

:: Arama motoru olarak hangi siteyi kullanıyorsunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo’ya Neler Oluyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo’ya Neler Oluyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo’ya Neler Oluyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "