Okunma

Yahoo Cevapta Gecikmedi


06 Mayıs 2008 Pazar 21:00
Yahoo Cevapta Gecikmedi
Yahoo‘yu satın almaya çalışan ve bu yolda bazı değişik taktikler deneyen Microsoft, güzellikle satmazsanız paydaşları ikna ederiz, diyerek Yahoo‘ya rest çekmişti. Yahoo ise, Blade filminde görmüş olabileceğiniz bir hareketle, yere kılıcıyla bir çizgi çekip, son sözünü söyleyerek beklemeye başladı. Burada söylediği son söz ise açık bir mektupla, Microsoft’un başkanı Steve Ballmer‘a bildirilmiş oldu. Açık mektup diyoruz; çünkü bu mektup Yahoo’nun basın açıklamaları bölümünde de yer aldı.

Yahoo Diyor ki…

Yahoo, Microsoft‘un teklifine karşı verdiği en son cevap açık ve net şekilde, eğer teklifinizi beğenseydik, zaten kabıl etmiş olurduk, şeklinde oldu. Yahoo, Microsoft‘un hâlen paydaşlara giderek şirketi ele geçirme imkânı olduğunu ve bunu deneyebileceklerini belirtirken, bu kadar tekel davasının arasında böyle bir girişimin daha ilginç sonuçlar doğurabileceğini de belirtti. Zira Microsoft‘un Yahoo‘yu satın alması, birçok ülkede bu iki şirketin birleşmesi anlamına geleceğinden, etkinlik gösterilen her ülkede yapılacak incelemeler ve hukuki süreç can sıkıcı uzunluklara erişebilme ihtimalini taşıyor.

"Ucuza Gitmesini İstemeyiz"

Yahoo’nun başkanı Jerry Yang ve icra kurulu başkanı Roy Bostock imzasını taşıyan, Yahoo‘nun paydaşlarına sunduğu üç yıllık gelişim planından bahsedilen mektupta, bu tür bir ilerleme ve gelişim gösteren bir şirketin daha makul bir fiyata satılabilmesi mümkün, denilirken, Microsoft‘un teklifinin şirketin değerini karşılamadığı belirtiliyor.

Bilgi için: Steve Ballmer’a Mektup (İngilizce)
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “Yahoo Cevapta Gecikmedi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    aramada zaten sıfır, mail sınırsız yaptılar sallayan yok, flickr can çekişiyor fıstan tırıstan bi şirket, ulan 44.6 milyar dolar veriyorlar. yahoonun kurucuları 2 kişi paydaşları bilmem kaç. 1 “milyar” dolar verseler bile al aşağa otur, torunun torunun torunun torununu krallar gibi yaşat. lan git afrikada kabile al toprak feodel krallık kur yaw. ah yahoo benim olucaktı…oh be döktüm için …(: :)…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    iyi cevap.

    – NK -…

Geri bildirim