Okunma

Yahoo! da Güvenliği Artırıyor


13 Aralık 2011 Salı 05:00
Yahoo! da Güvenliği Artırıyor

Son zamanlarda hakkında Microsoft‘a satılacağı dedikoduları çıkan  Yahoo!, hesap güvenliği için iki adımlı doğrulama servisini duyurdu.

Siber saldırıların gitgide arttığı bu günlerde Google’dan sonra Yahoo! da iki adımlı doğrulama servisini kullanıcılarına sunarak hesap güvenliğinizi arttırıyor.

Daha önce Google’da karşılaştığımız bu servis sayesinde hesabınıza giriş yaparken cep telefonunuza güvenlik kodu gönderiyor ve hesabınıza sadece o güvenlik koduyla giriş yapılabiliyor. Ayrıca hesabınıza girenlerin IP’sini analiz ederek hesap güvenliğinizi arttırıyor. 

İlk olarak ABD, Kanada, Hindistan ve Filipinler’de kullanılmaya başlanan  servisin Mart 2012’den itibaren tüm ülkelere açılması bekleniyor.

:: Sistemi nasıl buldunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo! da Güvenliği Artırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo! da Güvenliği Artırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo! da Güvenliği Artırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "