Okunma

Yahoo, Finansal Sorunlar Yaşıyor


02 Aralık 2015 Çarşamba 14:30
Yahoo, Finansal Sorunlar Yaşıyor

The Wall Street Journal raporuna göre Alibaba dahil olmak üzere birkaç hissenin satılması Yahoo içerisinde düşünülen seçenekler arasında.

Şirketin hisse değerleri sadece bu sene içerisinde yüzde 30 düşmüş durumda. Şirketin devamı için hisselerin satılması ise şu anda tek kurtuluş yolu gibi gözüküyor. Yahoo’nun şu anki durumuna bakmak istersek, firmanın yüzde 15’lik Alibaba hissesinin değeri şu anda 32 milyar dolar ederken, Yahoo Japonya genel olarak 8.5 milyar dolar civarında. Analistlerin tahminlerine göre Yahoo temel iş sektörleri arama motoru, haberler, e-posta, eğlence ve iş bölümü toplam olarak sadece 3.9 milyar dolar değerinde.

Yahoo gidişatı çok kötü

Yahoo’nun son yıllardaki bu kötü durumu, Google’dan 2012 yılında gelen firmanın CEO’su Marissa Mayer’a bağlanıyor. Firmanın kötü gidişatına dur demesi için gelmiş olan Mayer, Yahoo ana iş sektörlerini geçtiğimiz üç yılda canlandırmayı başaramadı. Onun liderliğinde firma 1.1 milyar dolara Tumblr satın alımını gerçekleştirmiş, üstüne de Polyvore sitesini de 200 milyon dolara satın almıştı. Ancak bunlardan hiçbiri henüz bir gelir getiremedi.

Yahoo hala büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Web dizinleme sitesi Alexa bilgilerine göre Yahoo, Amerika, Hindistan ve Meksika’da en üst 10 site arasında bulunuyor. Doğru hamleler ile yeni yatırımcılar, firmanın sahip olduğu yapımları alıp, onları kullanıcı isteklerine uygun şekilde dönüştürüp bu gidişatı engelleyebilir.

:: Yahoo’nun bu durumu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Yahoo, Finansal Sorunlar Yaşıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yahoo bitirdi artık zaten kendini çok zorlamanın anlamı yok bencede

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yahoo kendini yenileyemeyen batar- mantiginin en guzel orneklerinden, bir digeride kodak

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yahoo kullanan mi var bwn şahsen kullanmiyorum

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yıllardır olan bir site ama hala Türkçe dil desteği başta olmak üzere birçok ülkeye destek yok. Batar yani.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu gidişle de çıkamayacak zaten… en basitinden flickr'a türkçe dil desteği vermezsen vs ı ıh… başaramazsın bazı şeyleri be

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sürünmektense ölmek daha iyidir Yahoo,o yüzden sat kendini gitsin.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yahoo daha fazla debelenme işte. Artık Google var. Sen gereksizsin. Uslu uslu mezarına gir şimdi.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bunca zamandır iyi dayandı, hiç bir yenilik olmadan anca bu kadar.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  La Yahoo da ne 😀 tarih olmadımı o daha

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Şu mail sistemine google drive gibi özellik getire zaten kurtulur. 1 TB ücretsiz ne de olsa. Herkes geçer.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İlerideki günlerde göreceğiz durumunu.

" Yahoo, Finansal Sorunlar Yaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo, Finansal Sorunlar Yaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo, Finansal Sorunlar Yaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "