Okunma

Yahoo ile AOL Birleşiyor mu?


09 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
Yahoo ile AOL Birleşiyor mu?
Microsoft tarafından yapılan teklifleri kabul etmeyen Yahoo’nun şimdilerde başka bir birleşmenin arifesinde olduğu söyleniyor. Yabancı kaynaklarda belirtildiği üzere Yahoo, AOL’u Time Warner‘dan satın almak için görüşmeleri sürdürüyor.

Yaklaşık 10 milyar dolar değerindeki eski adıyla American Online, yeni adıyla AOL firması, Amerika’nın en önemli internet servislerinden biri. Time Warner’ın bu görüşmedeki planı ise, satıştan gelecek 10 milyar dolar ile yeni yatırımlar yapmak.

Henüz iki taraftan da resmi bir doğrulama gelmemesine rağmen, Google ile yapılan reklam ortaklığı ile birlikte böyle bir satış, Yahoo’nun elini fazlasıyla güçlendirecektir.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo ile AOL Birleşiyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo ile AOL Birleşiyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo ile AOL Birleşiyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "