Okunma

Yahoo ile Ross Levinsohn’un Yolları Ayrıldı


31 Temmuz 2012 Salı 10:54
Yahoo ile Ross Levinsohn’un Yolları Ayrıldı

Marissa Mayer belki Yahoo’da şirket binasında ücretsiz yemek dönemini başlatmış olabilir ama bedava yemek bile Ross Levinsohn’un şirketle yollarını ayırmasına engel olamamış gibi görünüyor.

Zira Levinsohn, bugün yaptığı açıklamayla Yahoo’nun geçici CEO’luk görevinden ayrıldığını ve şirketle bir bağının artık kalmadığını açıkladı.

Hatırlarsanız Ross Levinsohn, Yahoo’nun bir önceki CEO’su Scott Thompson’ın görevden ayrılmak zorunda kalmasının ardından geçici olarak CEO’luk görevine atanmıştı.

Aslında Levinsohn’un Yahoo’dan ayrılması beklenen bir durumdu çünkü CEO’luk pozisyonu için Marissa Mayer ile yarış ve rekabet içerisindeydi. Hatta bu pozisyonu alacak gözüyle bakılırken Yahoo yönetim kurulunun ani kararı bir anda Marissa Mayer’ı başa geçirirken, Levinsohn’un da Yahoo kariyerine son noktayı koymuş oldu.

Firma Levinsohn’a bugüne kadarki çalışmaları için teşekkür ederken, 30.000 şirket hissesi hediye etti ve tanesi 15.80 dolar ücretle 250.000 şirket hissesi almasına da hak tanıdı. Yani Levinsohn kısa süren CEO’luk görevi sayesinde bile gerçekten çok iyi rakamlar kazanmış oldu.

Tabii Yahoo’nun başına bir şey gelmezse.

:: Sizce Ross Levinsohn, Yahoo’nun CEO’su olmalı mıydı?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo ile Ross Levinsohn’un Yolları Ayrıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo ile Ross Levinsohn’un Yolları Ayrıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo ile Ross Levinsohn’un Yolları Ayrıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "