Okunma

Yahoo Kararında Son Günler


24 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
Yahoo Kararında Son Günler
Yahoo’nun satın alınmasıyla ilgili hikaye gittikçe uzuyor ve görünene göre Microsoft da bu işten sıkılmaya başlıyor. Verilen süreler uzadıkça sabır miktarı da azalıyor olsa gerek, pazartesi günü ses gelmediği takdirde Microsoft’un diğer seçenekleri değerlendireceği konuşuluyor. Peki bahsedilen bu diğer seçenekler tam olarak neler? Microsoft’un aklından neler geçiyor?

Diğer Seçenekler

Seçeneklerden en masum olanı, Microsoft’un parasını saklaması ve başka projelerde yatırım olarak değerlendirmesi. Bu şekilde, Yahoo’dan gelecek katkı, farklı ve daha ekonomik biçimlerde, ama belirli bir zaman sonra şirkete kazandırılabilir.

Diğer seçenek ise, daha önce bahsettiğimiz, paydaşlara inerek şirketi ele geçirmek şeklinde uygulanabilecek olan proje. Bu durumda şimdiki Yahoo yönetimi de yerinde kalmayacağı gibi daha farklı ve istenmeyen sonuçlar doğabilir.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

3 yorum - “Yahoo Kararında Son Günler”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yahoo bence gidici microsoft un kararını okeyle meli …

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yok olmaz bence onu da almasın sonra ona da şifre mifre koyar giremeyiz siteye…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Tekelleşme bence anti-demokratik bir durum olacaktır.Kaldı ki bugün microsft un karşısında durabilecek google’dan başka bir rakibi de yok….

Geri bildirim