Okunma

Yahoo, Microsoft’u Gıcık Ediyor


09 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
Yahoo, Microsoft’u Gıcık Ediyor
Yahoo, Google’ın AdSense sistemini arama sonuçları kısmında denemeye başlayarak Microsoft’u sinirlendirmeye ve bu uğurda rakibi olan Google’ın sistemiyle ortaklık kurmaya başladı. benzer hizmetleri farklı isimlerle sunan Yahoo ve Google‘ın reklam bölümleri arasındaki rekabet sekteye uğruyormuş gibi gözükse de, şimdilik Yahoo aramaların sadece %3‘ünde Google AdSense reklamlarını gösterecek.

Ama Neden?

Nedeni açık. Microsoft’un başkanı Steve Ballmer‘ın teklifine açık bir mektupla kibarca cevap veren Yahoo, şirketi satın almak için paydaşlara yönelmesi gündemde olan Microsoft‘un yemeğine biraz acı serpiştiriyor. Bilindiği üzere, Microsoft’un büyüklük ve genişleme hızı dikkate alındığında bilişim sektöründeki en büyük rakibi Google. Bakalım Microsoft "düşmanıyla" dostluk kuran Yahoo için ne gibi önlemler alacak?

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net




yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yahoo, Microsoft’u Gıcık Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Düşmanımın düşmanı benim dostumdur; diyerek hareket ediyor. Gerçektende microsot korkullması gereken bir şirket ve microsft ile anlaşma yapacağına daha çok şey kazanacağı google ile anlaşmak daha mantıklı bencede. Microsoft bizim İşbankası gibi büyük yerler satın alıyor kar elde eden kuruluşlar sonra oraları kapatıyor 🙂 …

" Yahoo, Microsoft’u Gıcık Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo, Microsoft’u Gıcık Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo, Microsoft’u Gıcık Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "