Okunma

Yahoo Music Ne Yapacak?


30 Temmuz 2008 Çarşamba 21:00
Yahoo Music Ne Yapacak?
MSN‘in müzik dağıtım hizmetinden sonra, Yahoo da sayısal hak yönetimi sunucularının fişlerini çekiyor. Bu sunucular, kullanıcılar satın aldıkları korumalı müzik dosyalarını örneğin bir bilgisayardan başka bir aygıta taşırlarken yeni sertifikalar vererek, şarkıların yeni aygıtta da dinlenebilmelerini sağlıyordu. Bu sistemler devre dışı kalınca korumalı müzik dosyaları dinlenmeye devam edilebiliyor; fakat yeni bir bilgisayara kopyalamanız mümkün olmuyor.

İster Para İadesi, İster Yenisi

Yahoo Music bu durumdan mağdur olan kullanıcılara iki seçenek sunuyor. İsterlerse satın aldıkları müzik dosyaları için para iadesi sağlıyor. Eğer istenirse de Yahoo Music, müşterilerin sahip oldukları şarkıların kopya korumasız MP3 biçimindeki hallerini kendilerine sunuyor.

MSN Ne Yapacak?

Birkaç ay önce kendi sertifika sunucularını kapatan MSN, kullanıcıların sahip oldukları müzik dosyalarının üzerine içmeleri için bir bardak soğuk su ikram etmiş ve ortadan kaybolmuştu. Haber merkezimize ulaşan en son gelişmelere göre, Yahoo’nun müşterilerine yaptığı bu güzellikten sonra, bu konuda Microsoft’tan hâlâ bu tür bir haber alamayan öfkeli bir kalabalık, Microsoft merkez binasının önüne kuşatma için silah ve mühimmat yığmaya başlamış.

Bilgi için: Yahoo Music
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yahoo Music Ne Yapacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo Music Ne Yapacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo Music Ne Yapacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "