Okunma

Yahoo Tumblr’ı Satın Aldı mı?


19 Mayıs 2013 Pazar 15:12
Yahoo Tumblr’ı Satın Aldı mı?

Yahoo‘nun popüler mikroblog sitesi Tumblr’a talip olduğu iddiaları bir süredir iş ve teknoloji çevrelerinde konuşuluyor. Tam da bu iddiaların üzerinde şirketin bir basın toplantısı organize etmesi söylentilerin gerçek olabileceği düşüncesini doğurdu.

20 Mayıs tarihinde gerçekleşecek toplantının davetiyelerini basın mensuplarına gönderen Yahoo, toplantı gündeminin ne olduğu hakkında herhangi bir bilgi vermezken, özel bir şey paylaşacakları toplantıya katılım çağrısı yapıyor. 

Gizemli toplantıda Yahoo‘nun Tumblr‘ı tamamen satın alma ya da yatırım yapma kararlarının duyurulabileceği belirtiliyor. Pazartesi günü New York’da gerçekleşecek etkinliğe şirket CEO‘su Marissa Mayer‘in de katılması bekleniyor.

İddialara göre Yahoo için Tumblr‘ı satın almanın maliyeti 1 milyar Doları bulabilir. Yahoo, eğer gerçekleşirse bu satın alım ile Tumblr‘ın ağırlıklı kullanıcı kitlesi 18-25 yaş arasındaki popülaritesini artırmayı ve yeniden genç bir imaja sahip olmayı hedefliyor.

Yahoo CEO’su Marissa Mayer

Giderek büyüyen Tumblr, hali hazırda 100 milyonun üzerinde bloga ev sahipliği yapıyor ve sosyal ağlarda ziyaret başına geçirilen sürelerde Facebook ve Twitter gibi rakiplerini geride bırakmış durumda.

:: Hangi Yahoo servislerini kullanıyorsunuz?

 

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yahoo Tumblr’ı Satın Aldı mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yahoo hala eski kafa. Satın alıyor kendileri yapmıyor. Sonra da batırıyorlar. Umalım da bu sefer farklı olsun.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ***** kullanıyordum fakat reklam göstermeye başlayınca Tumblr’a döndüm.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    eğer doğruysa buyrun tumblr’ın cenaze namazına.

" Yahoo Tumblr’ı Satın Aldı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo Tumblr’ı Satın Aldı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo Tumblr’ı Satın Aldı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "