Okunma

Yahoo Yine Çıkarıyor


25 Nisan 2009 Cumartesi 09:02
Yahoo Yine Çıkarıyor

Yanlış hamleler sonucu koltuğundan olan eski CEO Jerry Yang‘in yerine gelen yeni Yahoo CEO’su Carol Bartz, firmanın tüm kollarında iş gücünden kesinti yapmaya kararlı. Ekim ayında 1.600 çalışanıyla vedalaşan Yahoo, bu sefer çok daha büyük bir kesinti yapacak.

13 Bin İşsiz Daha

Dünya çapında %5’lik iş gücü küçülmesine gideceğini açıklayan Yahoo, yaklaşık 13.600 çalışanına veda edecek. Reklam gelirlerinin 2009’un ilk çeyreğinde düştüğünü açıklayan Yahoo‘daki çeşitli iş kollarının, 25 Aralık 2009 – 1 Ocak 2010 arasındaki tatil haftasında kapanacağı da söylenenler arasında. Yahoo, reklam gelirlerindeki %13’lük düşüşü de, otomotiv sektörünün çıkmazda olmasına bağlıyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Yahoo
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yahoo Yine Çıkarıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Güzel başlık

" Yahoo Yine Çıkarıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yahoo Yine Çıkarıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yahoo Yine Çıkarıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "