Okunma

Yandex büyümeye devam ediyor


28 Ekim 2016 Cuma 13:20
Yandex büyümeye devam ediyor

Rusya’nın en büyük pazar payına sahip arama motoru olan ve Google’a karşı ciddi bir alternatif olan Yandex büyümeye devam ediyor. Şirket 2016 üçüncü çeyrek raporunu sundu.

Yandex geçtiğimiz yıla oranla %25 büyüdü

Şirket, hazırladığı bir raporla 2016 yılının üçüncü çeyreğindeki gelirlerini açıkladı. Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 25 büyüme yakalandı. Net karını yüzde 8 oranında arttıran Yandex’in net karı 3.8 milyar ruble oldu.

16-10/28/yandex.jpg

Üçüncü çeyrekte elde edilen toplam gelir ise 19.3 milyar ruble. Eğer bu rakamlar üzerinden konuşuyorsak, Yandex geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gelirlerini yüzde 25 arttırdı.

2016’nın geneline baktığımızda da yine yükselişi görebiliyoruz. 2016’nın ilk dokuz ayında toplamda 10.8 milyar ruble kar elde edilirken, bu miktarın geçtiğimiz yıla oranla yüzde 27 daha fazla olduğu ifade ediliyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Yandex büyümeye devam ediyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  TR den çekilmez kolay kolay. Google seviciler sizi 😉

 2. SDN Okuru dedi ki:

  zorla browser dayatmasaydı hileye başvurmasaydı olabilirdi ama türk milleti on yıllardır internet kullanıyor internetin her basamagını gördü böyle aşağılanmak olmaz türkiyede yandex imkansız google yasaklansa bile millet bing kullanır ama yandex asla

 3. SDN Okuru dedi ki:

  1 yıldır söylüyorum haritada değiştirmiyorlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Mail sunucularını ücretsiz olması sebebiyle yandex e yönlendirdim. Bir mailde 2 gb dosya gönderebilmek nedir? Limitsiz mail kotası neyin kafası? Bunu microsoft gibi 4-5 sene ücretsiz verip sonra uygun bir fiyatla devam ettirecek olursa çok güzel bir gelir kapısı daha açmış olucak kendine. Mail dışında arama motoru gerçekten güzel çalışıyor. Google a karşı bir alışmışlık var ama bing e göre verdiği sonuçlar çok daha yerel ve alakalı. Ayrıca arama sonuçlarının bilet satış vs sistemlerle entegrasyonu da çok iyi. Bu gidişle ***** metrica vb. hizmetler daha çok tutarsa ve geliştirme & destek kalitelerine devam ederlerse çok daha büyüyebilirler.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ne zaman ki gogıl mail için tel istedi o zaman zaten çöktü.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft bing yerine yandex e izin veriyor.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Navigasyon da Google danda iyi iphone danda edge hızında bile doğruyu tek gösteren navigasyon yerini…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ne indirirsem indiriyim kendisi birden ortaya çıkıyor kullanmak istemiyorum defalarca PC'den temizliyorum yinede PC'ye gömüyor kendini. Ne kadar ahlaki bir büyüme anlayışı tartışılır.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yandex ismi tutmadı mail adresi olarak. Ama gerçekten çalışıyorlar isim konusunu çözerlerse tamamdır. Bizde x harfi olmaz aga

 10. SDN Okuru dedi ki:

  yandex candır can. müşteri hizmetleri, destek ve uygulamaları ile harikalar.

  yazılımları mükemmel ve hep yeniliklere açıklar.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Rusyada öyle olabilir ama türkiyede neredeyse kapanmak üzereler. Mali yalçındağ dar vizyonu ile bitirdi. Yakında piyasadan çekilirlerse şaşırmayalım

" Yandex büyümeye devam ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex büyümeye devam ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex büyümeye devam ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "