Okunma

Yandex.Haritalar iOS Uygulaması Yayınlandı


16 Kasım 2011 Çarşamba 10:45
Yandex.Haritalar iOS Uygulaması Yayınlandı

Yandex.Haritalar‘ın iPhone uygulaması, App Store üzerinden iPhone kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Yeni mobil uygulama sayesinde kullanıcılar güncel trafik durumuna göz atıp trafiğin akıcı ya da sıkışık olduğu noktaları görebilecek ve herhangi iki nokta arasındaki en kısa veya hızlı rotayı kolayca bulabilecek.

Yandex’in yeni iPhone uygulamasındaki adrese göre arama özelliği, kullanıcıların cadde veya binaların yerini tam olarak bulmasına ve aradığı yerin İstanbul veya Ankara’da olması halinde ilgili adresin panoramik görüntülerine de ulaşmasına olanak tanıyor.

Panoramik görüntüler, kullanıcılara İstanbul ve Ankara caddelerinin sokak seviyesinden gökyüzüne uzanan 360 derecelik yüksek çözünürlüklü görüntülerini sunuyor.

Genel trafik durumunu gösteren özel “trafik durumu katmanı” sayesinde, trafiğin açık olduğu alternatif yollar önererek kullanıcıların trafiğe takılmasını önlüyor.

Yandex.Haritalar‘ın mobil uygulamasının her kullanıcısı, kullandığı GPS fonksiyonlu ve İnternet’e bağlanabilen mobil cihazına yüklenen uygulamada varolan “Trafik durumunu bildir” seçeneğini açık tutup trafikteki hareketlerine dair veriyi sisteme ileterek, yaşadığı şehrin trafik haritasının oluşması sürecine katkıda bulunabiliyor.

Paylaşılan veriler kullanıcıların kimlik bilgileri gibi kişisel verilerini içermediği için kullanıcıların anonim olarak bilgi paylaşılması sağlanıyor.

Yandex.Haritalar’ın iOS uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

::Yandex.Haritalar, Google Maps’in yerini alabilir mi?
yazarCem Şahin

Eline geçen her şeyi inceleme potansiyeline sahip olan yazar, bilgisayar donanımları ve yazılımlarının ardından otomobillere de el atmak üzere.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yandex.Haritalar iOS Uygulaması Yayınlandı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Perfect but …But but but ……

" Yandex.Haritalar iOS Uygulaması Yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex.Haritalar iOS Uygulaması Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex.Haritalar iOS Uygulaması Yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "