Okunma

Yandex ile Anlık Trafik Bilgisi


02 Haziran 2012 Cumartesi 16:00
Yandex ile Anlık Trafik Bilgisi

Taksim, Kadıköy Rıhtım Caddesi, Beşiktaş Meydanı, Mecidiyeköy Meydanı, Bakırköy Özgürlük Meydanı, Ataşehir Meydanı gibi İstanbul’un en kalabalık noktalarında ve meydanlarında, araç sürücüleri ve yayalar tarafından kolaylıkla görülebilecek noktalarda konumlandırılmış bulunan 12 büyük LED ekran, Yandex’in sağladığı gerçek zamanlı trafik bilgilerini yayınlamaya başladı.

Her bir ekranda, ekranın bulunduğu noktayla bağlantılı üç adet önemli güzergahdaki ortalama trafik hızı ve şehir genelindeki ortalama trafik durumu derecesi gösteriliyor.

Yandex ve Outdoor TV ortaklığında hayata geçen proje sayesinde, trafik bilgileri tüm gün, her iki dakikada bir, on beş saniye boyunca görülebiliyor ve günde en az iki milyon kişiye ulaşıyor.

Artık yola çıktığınızda Outdoor TV’nin LED ekranları sayesinde trafik durumuna anında ulaşabilir, gitmeniz gereken yolu rahatlıkla seçebilir ve trafik yüzünden çıldırma noktasına gelmekten kurtulabilirsiniz. Tabii boş bir yol bulabilirseniz.

:: Yandex’in yeni uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yandex ile Anlık Trafik Bilgisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex ile Anlık Trafik Bilgisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex ile Anlık Trafik Bilgisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "