Okunma

Yandex Map Editor ile haritanızı kendiniz yapın!


28 Haziran 2018 Perşembe 14:13
Yandex Map Editor ile haritanızı kendiniz yapın!

Ülkemizde en çok kullanılan navigasyon yazılımlarından biri olan Yandex Haritalar ve Yandex Navigasyon için güzel bir özellik yayınlandı. Yandex Map Editor servisi, haritaları kendi bilgilerimizle düzenlememizi sağlayacak.

Yandex Map Editor ile haritanızı kendiniz yapın!

Yandex, Rusya’dan sonra ilk kez Türkiye’de kullanıma sunduğu Yandex Map Editor sayesinde haritalarını kullanıcılarıyla birlikte geliştiriyor. İsteyen herkes Yandex Map Editor’ü kullanarak harita üzerinde düzenlemeler yapabiliyor veya haritaya mahalle, yol, bina, kurum bilgisi ekleyebiliyor.

 Harita ve konum bilgisi teknolojileri günlük hayatta kullanıcıların en önemli yardımcıları haline geldi. Türkiye’de en çok başvurulan haritalardan birine sahip olan Yandex, harita alt yapısını daha da geliştirmek için yeni bir ürünü kullanıma sundu. Yandex Map Editor üzerinde her kullanıcı istediği yerin haritasını çizebilecek veya düzeltebilecek. Kullanıcılarını internet üzerinde harita çizen gönüllü kartograflar olmaya davet eden Yandex, bu ortak çalışma sayesinde mahallelerden, sokaklara ve kapı numaralarına kadar hayatı kolaylaştıran en güncel haritayı oluşturmayı hedefliyor.

Yandex Haritalar’a ve Yandex Navigasyon’a katkı sağlamak artık çok kolay

 Rusya’dan sonra ilk kez Türkiye’de kullanıma sunulan Map Editor, Yandex’in haritalarına ve buna bağlı olarak navigasyona katkı sağlamayı çok kolay hale getiriyor. Yandex’te kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra  Map Editor servisine giriş yapılabiliyor. Yandex, gönüllü kartograf olmaya giden yolu, bu özellik için oluştuğu https://mapeditor.yandex.com.tr/ adresinde kullanıcılarına adım adım anlatıyor.

Düzenlemeler moderasyondan geçiyor

 Yandex Map Editor’ün gönüllü kartografları yol, cadde, sokak, mahalle, köy, bina, kurum gibi çeşitli bölge ve objeleri oluşturabiliyor veya düzenleyebiliyor. Map Editor sayesinde haritadaki mevcut bilgiler de güncellenebiliyor. Yapılan düzenlemeler moderasyondan geçtikten sonra Yandex Haritalar’da ve Yandex Navigasyon’da gösteriliyor. Kullanıcıların katkısıyla haritalar daha ayrıntılı ve kapsamlı hale geliyor.

Map Editor’ün gönüllü kartografları arasına katılarak, kullanıcıların haritalardan ve navigasyon servislerinden maksimum fayda sağlamasına yardımcı olabilirsiniz.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yandex Map Editor ile haritanızı kendiniz yapın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex Map Editor ile haritanızı kendiniz yapın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex Map Editor ile haritanızı kendiniz yapın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "