Okunma

Yandex Metrica İstatistiklere Göz Dikti


13 Mart 2012 Salı 13:00
Yandex Metrica İstatistiklere Göz Dikti

Google‘ın Analytics hizmetinden haberiniz vardır. Yoksa hemen anlatalım, Google Analytics, internet sitesi sahiplerinin kendi sitelerine yerleştirdikleri kodlar yardımıyla kullanıcı trafiğini ölçmeye ve analiz yapmaya yarayan bir sistem.

Yandex’in Metrica sistemi de Analytics ile oldukça benzerlikler gösteren bir istatistik sistemi. Yandex’e üye olduktan sonra internet sitenizi ekleyerek hemen kontrol altına almaya başlayacağınız Metrica’nın oldukça basit bir arayüzü var.

Bu arayüzle birlikte kolaylıkla internet sitenizi sisteme ekleyebiliyorsunuz. Ardından sistemin size verdiği kodu internet sitenizin tüm sayfalarında yer alacak şekilde kodlara yerleştirirseniz, işlem tamam demektir.

Bu dakikadan sonra Yandex Metrica artık sizin için tüm kullanıcı trafiğini kontrol altına alacak. Reklam kampanyalarınızın ne kadar etkili olduğunu, günde kaç kişinin sitenizi ziyaret ettiğini ya da kullanıcılarınızın sitenizi nasıl kullandıklarını öğrenebileceğiniz yeni bir istatistik sistemine sahip oldunuz.

Daha ayrıntılı bilgi almak ve istatistik sistemini denemek için Yandex Metrica‘nın internet sitesine gidebilirsiniz.

:: Sizce Yandex Metrica, Google Analytics’in yerini alabilir mi? Tıklayın, forumumuzda tartışalım.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Yandex Metrica İstatistiklere Göz Dikti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Muhteşem yapmışlar çok detaylı raporlar var. Derinliği siz belirliyorsunuz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yandex kodunu yerleştirdikten sonra sitem açılmadı… uyarmak istiyorum hepinizi

 3. shadowknight dedi ki:

  google analytics’in yerini alabilir yandex. ama bunun kısa vadede olması çok zor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yandex nedir sabun markasi gibi.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  açtık bakalım işe yarıyormu alıyacağız..

" Yandex Metrica İstatistiklere Göz Dikti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex Metrica İstatistiklere Göz Dikti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex Metrica İstatistiklere Göz Dikti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "