Okunma

Yandex, Mobil Uygulamaları Ölçecek


23 Ekim 2013 Çarşamba 08:27
Yandex, Mobil Uygulamaları Ölçecek

Daha nce web sitelerine ait detaylı istatistikleri ölçen ve ücretsiz olarak site yöneticilerine sunan Yandex Metrica, bu işi bir adım daha öteye götürdü.

Bu sefer hedefte mobil uygulamalar var. tıpkı sitede olduğu gibi mobil uygulamaların içine yerleştirilen kod sayesinde, uygulama geliştiriciler için çok değerli veriler elde etmek mümkün olacak.

Kullanıcının ülkesi, uygulamanın sürümü, kullanılan işletim sistemi ve sürümü, cihaz türü (tablet veya akıllı telefon), modeli ve üreticisi, ekran çözünürlüğü, arayüz dili, mobil servis sağlayıcısı, bağlantı tipi, kullanıcı davranışları ve kullanım zamanı gibi parametrelerin farklı dizilimlerde kullanımına olanak sağlayan servis, uygulamaların çökmesi gibi durumlarla ilgili istatistikleri de detaylı olarak sunabiliyor.

Sunduğu verileri dakikada bir otomatik olarak güncelliyor.

An itibarıyla İngilizce ve Rusça olarak çalışan servise appmetrica.yandex.com adresinden ulaşılabilir.

:: Yandex’in genişleyen servisleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yandex, Mobil Uygulamaları Ölçecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yandex kullanmayın çok kötü beyler 😀

  2. drjacob dedi ki:

    Yandex sürekli kendini güncelliyor bu çok iyi

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Google Analytics varken 🙂

" Yandex, Mobil Uygulamaları Ölçecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex, Mobil Uygulamaları Ölçecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex, Mobil Uygulamaları Ölçecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "