Yandex'ten Android Uygulama Marketi


Yandex’ten Android Uygulama Marketi

Dün kendi tarayıcısını global olarak aynı anda ülkemiz için de indirmeye sunan Yandex, Android için geliştirdiği yeni uygulama mağazasını da resmen duyurdu.

Yandex.Browser indirmek için buraya tıklamanız yeterli

Ücretli uygulamalardan yüzde 30 komisyon alacağını baştan açıklayan Yandex, 38.000′den fazla içeriği uygulama mağazasında bulundurduğunu bildirdi.

Android için Yandex.Map, Yandex.Mail, Yandex.Shell, Yandex Disk, Yandex.Taxi, Metro ve Navigator gibi uygulamalarla ekosistem içerisinde etkili kullanıma sahip olmaya başlayan Yandex, kendi uygulama mağazasıyla beraber daha çok kullanıcıya ulaşmaya çalışacak.

Yandex.Store‘un en önemli özelliklerinden biri de ödeme seçenekleri. Faturalı ya da ön ödemeli telefon hizmeti üzerinden satın alabildiğiniz gibi, elektronik para ve kredi kartı üzerinden de satın almaları geliştirebiliyorsunuz.

Çin‘de erişimi olmayan Play Store‘daki pek çok telefonda ön yüklü olarak gelecek olan Yandex.Store, anlaştığı geliştiricilerle beraber hızlı  bir büyüme sürecine girecek diyebiliriz.

:: Yandex’in uygulama marketi diğer marketlere göre farklılık yaratabilir mi?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 

 • yazarTolga Küçükyılmaz

  Programcılıkla beraber donanım konusunda eğitim alan Tolga, bu bilgiler ışığında mobil cihazlara yaklaşıyor ve yorumluyor. İyi bir Mac OS ve Android kullanıcısı olan Tolga, incelemelerine tam gaz devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Yandex’ten Android Uygulama Marketi” üzerine 13 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Baya gaz vermişler yandex e

  2. serkay1578 dedi ki:

   Bıktık yandexten.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Koskoca ülkeyiz niye kendi arama motorumuz yok?

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Google ın Android gibi buda mobil işletim sistemi çıkartırsa şaşmam adam herşeye birden el atmak istiyor. Aslında güzel yöntem ve riskli kazanırsa bayağı büyür ama kaybederse çok fena koyar adama söyleyim.

  5. DeepLune dedi ki:

   nereden indiriyoruz

  6. SDN Okuru dedi ki:

   bastır yandex : )

  7. imrancuhadar dedi ki:

   şu anda açık değil.

  8. Loki Rulez dedi ki:

   YandeX gelişiyor.

  9. SDN Okuru dedi ki:

   inadina Yandex

  10. imrancuhadar dedi ki:

   Tüm servisleri Türkiyeye bekliyoruz

   http://www.yandex.ru/all

  11. SDN Okuru dedi ki:

   yandex süper yandex ölürüm kurban olurum diye yorum yapmadan evvel bir düşünün. acaba bu yandex nereden ortaya çıktı? acaba rus devleti, ya google’a muhtaç mı kalalım? bizde bir arama motoru yapalım diyerek destek mi oluyor? e ne var bunda demeyin. pek birşey yok. google ile yandex aynı yani. önemli olan yerli arama motoru ve servislerimizin olması.

  12. SDN Okuru dedi ki:

   Yadex rusya cok iyi, google rakip gerekli. Kumcumsemeyin.

  13. SDN Okuru dedi ki:

   nerden iniyor?

  Yorum yazın