Okunma

Yandex’ten Kişiselleştirilmiş Haber Servisi


22 Ağustos 2013 Perşembe 07:29
Yandex’ten Kişiselleştirilmiş Haber Servisi

“Haberlerim”in ayarlanabilir filtreleme özellikleri sayesinde kullanıcılar, kendi yaptıkları ayarlara göre hem güvendikleri kaynaklardan en son haberleri, hem de arkadaşlarının Facebook veya Twitter gibi sosyal mecralarda paylaştıkları haber bağlantılarını ve benzeri içerikleri, ilgili tüm yorumlarıyla birlikte görebilecek, isterlerse gönderilere doğrudan yanıt verebilecek ve yorumda bulunabilecekler.

Özel filtreler uygulayarak “Haberlerim” sayfasının içeriğini ayrıca güncelliğe, öneme veya içerik tiplerine göre sıralamak (“sadece haberler” veya sosyal medyayı da içerecek şekilde “tüm güncellemeler”) ayarlamak da mümkün.

“Haberlerim” sayfasındaki en önemli gelişmeler hakkında kullanıcıları Yandex.Haberler servisinin ana sayfasındaki özel bir widget ile bilgilendiren Yandex, tercih edilmiş olan kaynakların yayımladığı haberleri otomatik olarak son haberler listesinin başına yerleştirerek, özellikle ilgilenilen konuların takip edilebilmesini önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Günün en önemli haber başlıklarını otomatik algoritmalar aracılığıyla tamamen tarafsız olarak tespit eden Yandex.Haberler, bu yeni servisi sayesinde kullanıcılarınakendi tercihlerine göre öncelikler belirlemeye olanak veriyor.

:: Haberlerim hizmetini denediniz mi?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yandex’ten Kişiselleştirilmiş Haber Servisi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel ve kullanışlı, beğendim

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Adamlar çalışıyor 🙂

" Yandex’ten Kişiselleştirilmiş Haber Servisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex’ten Kişiselleştirilmiş Haber Servisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex’ten Kişiselleştirilmiş Haber Servisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "