Okunma

Yandex’ten Yeni Bir Hizmet Daha


16 Ağustos 2012 Perşembe 07:15
Yandex’ten Yeni Bir Hizmet Daha

Yandex, bugün itibarıyla arama ve içeriğe dayalı reklam sistemi Yandex.Direct’i Türkiye’deki reklamverenlerin hizmetine sunmaya başladı.

Yandex.Direct reklamları, reklamverenin önceden belirlemiş olduğu anahtar kelimelerle uyuşan arama sorgularına yanıt olarak, arama sonuçları sayfasında gösteriliyor.

Tıklama başına fiyata dayalı açık artırma modeline göre çalışan sistem sayesinde reklamverenler, kendi web sayfalarına yapılan her tekil kullanıcı ziyareti için uygulanacak birim fiyata kendileri karar verebiliyor.

Reklamların Yandex arama sonuçları sayfasındaki konumları, birim fiyatlarıyla doğrudan orantılı olarak belirleniyor: Birim fiyatı ne kadar yüksekse, reklamın konumu da o kadar yüksek oluyor.

Yandex.Direct, bütçe dağılımının otomatik belirlenmesi, reklamverenlerin web sitelerine gelecek ziyaretçi sayısının ayarlanması veya reklam maliyetlerinin azaltılmasına olanak sağlayan çeşitli stratejiler ve içeriğe dayalı reklamları yerleştirme sistemiyle etkileşim sağlayacak uygulamaların yapılabilmesi için yararlı olan Yandex.Direct API’si veya reklam kampanyalarının etkinliğini net bir şekilde ve kolayca ölçümlemeye olanak sağlayan Yandex.Metrica gibi servisler sayesinde, reklam kampanyalarının yönetimini önemli ölçüde otomatikleştirerek kolaylaştırıyor.

Reklamverenler, Yandex.Direct’le ilgili her türlü sorularını Yandex.Türkiye ekibi tarafından değerlendirilmesi için [email protected] adresine gönderebilirler.

:: Yandex’in yeni hizmetini nasıl buldunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Yandex’ten Yeni Bir Hizmet Daha”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bu çok iyiydi :)))

  SDN OKURU 16.08.2012 14:32 yandex iyi bir rusca turkce ceviri programı yapsin chatte önumuz acilsin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yandex iyi bir rusca turkce ceviri programı yapsin chatte önumuz acilsin

 3. zatura dedi ki:

  yandex türkiyedeki potansiyeli gördü yatırımlarına devam ediyor galiba ..

 4. minstally dedi ki:

  Google’ın aldığı son kararlar ile yandex inanıyorum ki büyüyecekdir.

  Amerika-lıların pazar payını yemesi yeter bence birazda farklı şirketler yesin

 5. TheAbidinoqlu dedi ki:

  bir sürü hizmeti var adamların,şaşırdıgım konu ise reklamları,saçma saçma reklamları var harbiden,para bol heralde reklamcıların işine gelebilir bu

" Yandex’ten Yeni Bir Hizmet Daha konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yandex’ten Yeni Bir Hizmet Daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yandex’ten Yeni Bir Hizmet Daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "