Okunma

Yapay meteor yağmuru için hazırlıklar başladı


19 Temmuz 2018 Perşembe 23:21
Yapay meteor yağmuru için hazırlıklar başladı

Ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde oldukça ilgi gören havai fişekler ve buna benzer diğer ürünler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha da inanılmaz hale geliyor. Şimdi de ortaya çıkan haberlere göre, Japonya merkezli bir şirket, 2020 yılının başlarında yapay meteor yağmuru ile gözleri kamaştırmayı planlıyor.

Japonya merkezli şirket yapay meteor yağmurunu mikro uydular ile gerçekleştirecek. Bu mikro uydular, Dünya’nın atmosferine girmesiyle birlikte, içindeki parıldayan minik küreleri serbest bırakacak. Bu küreler ise havada adeta bir meteor yağmuru efekti yaratacak.

Her biri 20-30 adet meteor benzeri cisim barındıran 400 toptan oluşan uydu,  2019 yılının ortalarında Japonya’nın uzay ajansı tarafından fırlatılacak. Yapay meteor yağmuru gösterisi ise ilk defa Japonya’nın Hiroshima bölgesinde gerçekleşecek.

Bunun yanı sıra şirket, meteor stoklarının kolayca muhafaza edileceğini söylüyor. Stokların uzayda bulunması sebebiyle de dünyanın herhangi bir yerinde kolayca gösteri yapabileceği söyleniyor.

Yapay meteor yağmurunun maliyeti ne kadar olacak?

Yapay meteorların tüketiciye ne kadar ulaşacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Fakat meteor yağmurunda kullanılacak olan iki uydunun maliyetinin 20 milyon dolar olacağı söyleniyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yapay meteor yağmuru için hazırlıklar başladı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    boşa para

" Yapay meteor yağmuru için hazırlıklar başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay meteor yağmuru için hazırlıklar başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay meteor yağmuru için hazırlıklar başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "