Okunma

Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir!


06 Eylül 2017 Çarşamba 18:20
Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir!

Dünyanın ilk özel uzay şirketi olan SpaceX, elektrikli araçların önde gelen markalarından biri olan Tesla Motors gibi dev teknoloji şirketlerin sahibi olan deha iş adamı Elon Musk, yapay zekanın Kuzey Kore‘den daha büyük bir tehdit olduğunu dile getirdi.

Yapay Zeka konusunda uluslararası yarışa dikkat çeken Elon Musk, bunun Üçüncü Dünya Savaşını bile başlatabileceğini, hatta Kuzey Kore’nin yapabileceklerinin tamamen etkisiz olabileceğini resmen vurguladı.

Yapay zeka alanında üstün ülkeler 3. dünya savaşına yol açacak!

Elon Musk‘ın kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşıma göre; “Çin, Rusya gibi bilgisayar biliminde gelişmiş tüm ülkeler, yapay zeka alanındaki üstünlük yarışı bence Üçüncü Dünya Savaşına yol açacak” dedi.

Elon Musk, bu mesajı Twitter‘da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in açıklamalarıyla ilgili bir haberi paylaşarak yazdı.

Haberde Putin’in “Yapay Zeka sadece Rusya içindeğil, bütün insanlığın geleceği… Dev imkanlar getirdiği gibi öngörmesi zor tehditler de yaratıyor. Bu alanda liderliği alan, dünyayı da yönetecektir” açıklamalarına yer veriliyordu.

17-09/06/6313e749d425540672f863f2abf7d2d590da6ece.jpeg

Musk, bu olayın Kuzey Kore‘nin nükleer bombalarından daha tehlikeli olduğunu ve hatta bu duruma Kuzey Kore‘nin yapabileceklerinden daha fazla endişelendirdiğini ifade etti.

Bahsi geçen Flood’un öne çıkan Tweet’ine aşağıdan bakabilirsiniz.

17-09/06/nahscreen2.jpg

Bu Tweet resmen Elon Musk‘ın insanlığı uyarmak için verilen açık mektup olarak da sayılmaya başladı.

:: Sizce yapay zeka çok büyük tehlike mi?
yazarTayfun Kumaş

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Madem yapacaz zeka geliyor elbet bir John Connor da gelir

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Elon musk diyorsa ciddiye alırım

 3. SDN Okuru dedi ki:

  john connor is coming..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kendileri bıraksın o zaman. diğer ülkeleri kötü gösterme çabasından başka bir şey değil

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Adam kahvehane muhabbeti ile bir iki cümle kurmuş siz de hemen haber diye yayınlamışsınız. Elon Musk size para mı veriyor yahu her şeyini haber haber yapıyorsunuz?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yazık kimse yorum yapamamış 🙂 Android mi IOS mi deseydiniz burası yorumdan geçilmezdi.

  Bence nükleer silahlardaki gibi, silah amaçlı AI üreterek kenarda gövde gösterisi için bulunduracaklar. Şu saatten sonra dünya savaşının hiç kimseye faydası yok. Orta doğulular zaten savaşıyor. Silahları alıyor. Ayrıca küresel ısınmadan ötürü elektrik ve temiz enerjiye geçiliyor. Petrol de bir süre sonra çöp olacak. Bu benim düşüncem.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ama yinede ai üzerinde çalışmalara devam ediliyor insan herşeyi kontrol edebileceğini zannediyor sanki daha önceden yapmış gibi kibir ve akılsızlık bizi son durağa ölüme götürecek

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bu adamın kafatasının içinde bütün amerika kıtasının toplamından daha fazla zeka var,emin olun.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yine yapay zeka rüyaları. Kardeşim yapay zeka üretemez sadece daha hızlı olasılık belirler. Senaryoyu insan hazırlar diyeceğim ama boşa gidecek

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Mal mal konuşmayın abicim yapay zeka 3. Dünya savaşı başlatmadan 10.cuyu bitirir 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Kendilerinin götü yemiyor 3. dünya savaşını başlatmayı. Nükleer basıyorsun atmaya yemiyor. Yapay zekalara ters düz olacaklar hesaplarına göre.

" Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay Zeka, 3. Dünya Savaşı başlatabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "