Okunma

Yapay zeka hızlı tren için kullanılacak!


26 Nisan 2018 Perşembe 10:40
Yapay zeka hızlı tren için kullanılacak!

Günümüzde teknoloji, günden güne gelişiyor. Hal böyle olunca, filmlerde gördüğümüz yapay zeka, gerçek oldu ve artık hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru haline geldi. Hatta, günlük hayatımızda kullandığımız teknolojik aletlerde de artık yapay zeka teknolojisi kullanılıyor. Bununla birlikte Çin Demir yolu Şirketi, Bejing-Shenyang demiryolu hattının Liaoning bölümünde “yüksek hızlı tren teknolojilerinde yapay zeka kullanımı testleri’ne başladığını açıkladı.

Yapay zeka hızlı tren için kullanılacak ve detaylar

Çin, hızlı trenlerde yapay zekayı test ettiğini açıkladı. Açıklamaların ardından, birtakım detaylar ,da ortaya çıktı. Ortaya çıkan detaylara baktığımızda ise, Eylül ayının sonuna kadar sürecek test çalışmaları, saatte 350 kilometre hız yapabilen “Fuxing Hao” treni de dahil akıllı teknolojilerin kullanıldığı yüksek hızlı trenlerin vagon, çekiş kontrolü, komut, haberleşme ve güvenlik sistemlerine yönelik kapsamlı bir çalışma olacağı söylendi. hızlı tren
Ayrıca Çin, akıllı yüksek hızlı trenleri geliştirirken  nesnelerin interneti, bulut bilişim, büyük veri ve Beidou Uydu Konumlandırma Sistemi gibi ileri teknolojileri kullanıyor. Ek olarak yeni nesil akıllı inşaat, akıllı ekipman ve akıllı işletme teknolojileri seviyesini kapsamlı olarak yükseltecek. Böylece yüksek hızlı trenlerin daha güvenli, verimli, yeşil, kullanışlı ve rahat olması bekleniyor.

Son olarak, testler halen devam ediyor. Devam eden testlerin sonuçları, inşa çalışmaları için Beijing-Zhangjiakou ve Beijing-Xiongan yüksek hızlı tren hatlarına teknik destek sağlayacak.

::Yapay zeka hakkında düşünceleriniz neler?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yapay zeka hızlı tren için kullanılacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zeka hızlı tren için kullanılacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zeka hızlı tren için kullanılacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "