Okunma

Yapay Zeka için Gönüllü Şirket Kuruldu!


11 Aralık 2015 Cuma 23:10
Yapay Zeka için Gönüllü Şirket Kuruldu!

Yapay Zeka çalışmaları, günümüzde dev firmalar önderliğinde geliştirilen nadir ve önemli bilim dallarından biri olarak görülüyor. Ancak bu durumdan farklı olarak OpenAI isimli şirket, kar amacı gütmeyen prensibi ile aktif çalışmalara başlayacağını duyurdu.

Kar amacı gütmeyen Yapay Zeka şirketi: OpenAI

Kısa bir süre önce varlıklarını dünya ile paylaşan OpenAI, şirket yapısı ve finansal durumları ile ilgili detayları paylaştı.

15-12/12/news_1-kar-amaci-gutmeyen-yapay-zeka-sirketi-openai-2015-populer-bilim-popsci.png

OpenAI tarafından aktarılan bilgilere göre, söz konusu bu kar amacı gütmeyen Yapay Zeka şirketi, herhangi bir gelir kaygısı olmadığı için, asıl amaçlarına daha net odaklanarak çalışmalar gerçekleştirebilecek.

Öte yandan şirketin yaptığı açıklamalardan en dikkat çeken nokta ise, insanlık için Yapay Zeka çalışmaları gerçekleştirecekleri vurgusu oldu.

Yaptığı açıklama ile OpenAI, Yapay Zeka çalışmalarının çok şaşırtıcı sonuçlar doğurabildiğini, kendilerinin de bu çalışmaları, insanlık hizmeti için üstleneceklerini belirtti.

Zorlu bir süreç içerisine girdiklerinin de altını çizen OpenAI, kar amacı gütmeyen felsefeleri ile, toplum tarafından da, ilgili ve tecrübeli kimselerce destek göreceklerini umduklarını anlattı.

Öyle görünüyor ki OpenAI isimli şirket, Yapay Zeka çalışmalarına farklı bir açıdan yaklaşmayı planlıyor. Zira günümüzde Google gibi isimlerin dahi Yapay Zeka çalışmalarını sürdürüyor. Lakin bu çalışmalara önemli isimlerin de karşı olduğu da biliniyor.

Dolayısıyla OpenAI, “insanlık için” vurgusuyla nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak konusu olmuş durumda…

:: OpenAI isimli kar amacı gütmeyen Yapay Zeka geliştirme şirketi ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz? Sizce OpenAI, ciddi bir destek alabilecek mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Yapay Zeka için Gönüllü Şirket Kuruldu!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bide bağış kampanyası başkatsınlar..sora tüm dünyada kamu spotu yayınlansın bu bağış kampanyası için bizde bişeyler yapalım..çorbada tuzumuz olsun işte bence..benim işim var vaktim yok siz onlara bu teklifi sunun ve mail falan atın!! Söyleyin yapsınlar… ayda 5dolar veririm ben otamatik ödeme…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Her yapay zeka robot reklaminda herkez bu eset antivirus robotunu koyuyor .. Sanirsam bu robot cok akilli

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Beyler korkmayin yenilmezler 2 olmiycak

" Yapay Zeka için Gönüllü Şirket Kuruldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay Zeka için Gönüllü Şirket Kuruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay Zeka için Gönüllü Şirket Kuruldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "