Yapay zeka iletişim becerilerini artırıyor!


28 Kasım 2020 Cumartesi 23:59
Yapay zeka iletişim becerilerini artırıyor!

Yapay zeka son zamanlarda hayatımızın birçok noktasında bulunmaktadır. Bu kez ise Yapay zeka iletişim becerilerini artırarak insanlara yardımcı olmaya devam etmeye çalışmaktadır.

Yapay zeka işaret diliyle konuşmayı videoya çevirmeyi öğrendi

İngiltere’de, konuşmayı dinleyen ve bunu işaret diline çeviren yapay zeka tabanlı bir model tanıtıldıBunun için sistem, işaret dili tercümanının dijital ortamda profilini oluşturmaktadır. Yapay zeka, işaret dili tercümanlarının Fotorealizm videolarını oluşturmayı öğrendi. Bu sistem; konuşmayı gerçek zamanlı olarak işaret diline çevirir ve kullanıcıların onlarca kaynağa erişimini iyileştirebilmekte.

Surrey Üniversitesi’nden Ben Sanders ve meslektaşları; konuşma dilini işaret diline dönüştüren bir sinir ağı kullandılar. SignGAN sistemi, bu işaretleri insan iskeletinin 3B modeli ile ilişkilendirir. Ekip, yapay zekayı gerçek işaret dili çevirmenlerinin videosu konusunda eğitti ve ona görüntülere dayalı Fotorealizm akımlı video oluşturmayı öğretti.

yapay zeka iletişim

Daha önce Google, video görüşmeleri sırasında işaret dilini okuyabilen bir model oluşturmuştu. Google’ın geliştirdiği yapay zeka; aktif olarak konuşmayı tanımlayabilir ancak karşı taraf sadece ellerini veya başını hareket ettirirse göremiyordu.

Surrey Üniversitesi araştırmacılarının geliştirdiği yapay zeka; gerçek zamanlı bir işaret dili algılama sistemi sundu. Karşı taraf bir şey söylemeye çalıştığında veya sadece vücudunu, başını, kollarını hareket ettirdiğinde yapay zeka bunu ayırt edebilir. Bilim adamları, bu görevin bir kişi için kolay görünebileceğini, ancak daha önce görüntülü görüşme hizmetlerinin hiçbirinde böyle bir sistem olmadığını belirtiyorlar. Bu model, bir kişinin herhangi bir sesine veya hareketine yanıt verebiliyor. Yapay zeka iletişim becerilerine yenilik katmaya devam edecek mi göreceğiz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yapay zeka iletişim becerilerini artırıyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Google, Android telefonlarda birçok dildeki sesli emirleri çevrimdışı olarak algılayabiliyor. Lakin, Google Türkçe’yle alakalı böyle çevrimdışı destek vermiyor. Bu sebeple, Türk yazılım şirketlerinin bu hususta çalışma yapmaları çok iyi olur.

" Yapay zeka iletişim becerilerini artırıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zeka iletişim becerilerini artırıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zeka iletişim becerilerini artırıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 2. 2 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 3. 3 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 4. 4 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 5. 5 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 6. 6 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 7. 7 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 8. 8 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 9. 9 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 10. 10 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC