Okunma

Yapay Zeka Kaçak Avcılıkla Savaşacak!


24 Nisan 2016 Pazar 19:10
Yapay Zeka Kaçak Avcılıkla Savaşacak!

Yapay Zeka ile ilgili her an yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Genelde kötümser açıklamalar yapılsa da, Yapay Zeka ile ilgili çok verimli kullanım alanları da mevcut. Bu durumun son örneği, vahşi yaşam koruma adına atılmaya hazırlanıyor.

Yapay Zeka, kaçak avcılık ile savaşacak!

16-04/24/news_1-yapay-zeka-kacak-avcilikla-savasacak.jpg

Ulusal Bilim Vakfı tarafından dile getirilen detaylara göre; Yapay Zeka algoritmasına sahip insansı robotlar ve Dronelar, kaçak avcılık ile mücadele kapsamında büyük kolaylık sağlayabilecek. Bu bağlamda da çalışmalar başlatılacağına dair detaylar aktarıldı.

Bilindiği gibi kaçak avcılık, türlerin korunması noktasında ne yazık ki olumsuz etki oluşturuyor. Teknolojinin ilerlemesi ve Yapay Zeka sistemleri ile bu durumun minimuma indirilmesi hedefleniyor.

:: Yapay Zeka sistemlerinin, kaçak avcılık mücadelesinde kullanılması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yapay Zeka Kaçak Avcılıkla Savaşacak!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yazılar neden bu kadar basit ve kısa.. Aynı zamanda hatalarla dolu..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    hayvanlar ve zincir döngüsü açısından oldukça iyi olacak…

" Yapay Zeka Kaçak Avcılıkla Savaşacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay Zeka Kaçak Avcılıkla Savaşacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay Zeka Kaçak Avcılıkla Savaşacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "