Okunma

Yapay zeka, mantığı öğrenecek!


04 Mart 2018 Pazar 23:59
Yapay zeka, mantığı öğrenecek!

Microsoft kurucularından Paul Allen‘a göre yakın geleceğin vazgeçilmezi olan yapay zeka mantık konusunda yetersiz. Peki yapay zekaya, mantıklı olabilmek öğretilebilir mi?

Paul Allen, aynı zamanda kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Allen Enstitü‘sünün de kurucusu. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, yapay zekalar hakkında oldukça ilginç bir yaklaşımda bulundu.

“Yapay zeka mantık olmadan eksik.”

yapay zeka mantık 2

Mantığın yapay zekalara öğretilmesi gerektiğini düşünen Paul Allen, bu sayede yapay zekaların anlama ve karar verme kabiliyetlerinin çok daha gelişeceğini de ekledi. Sırf bu konuyla ilgili olarak, 125 milyon dolar yatırım yapan Paul Allen, yapay zekanın en büyük eksiğinin mantık olduğuna inanıyor.

Muhakeme yeteneğinin kusursuz olduğu takdirde yapay zekanın insan hayatında çığır açacağı şüphesiz.

:: Sizce yapay zekaların mantığa ihtiyacı var mı?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Yapay zeka, mantığı öğrenecek!”

  1. Kerim dedi ki:

    Bence yapay zekanin en buyuk eksikligi zekanin kendisi. Cansiz varliklarda zeka aranmaz.

  2. Onder dedi ki:

    Yapay zeka kendi başına öğrenemez veya mantık yürütenez. Sadece yüklenmiş olasılıkları hızlıca uygulayabilir. “Yapay zeka” ismi degistirilse daha doğru olacak aslında. Bu isimle çok magazin malzemesi oluyor.

" Yapay zeka, mantığı öğrenecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zeka, mantığı öğrenecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zeka, mantığı öğrenecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "