Okunma

Yapay zeka, siber güvenlik sektörünü değiştirecek!


27 Ocak 2018 Cumartesi 23:59
Yapay zeka, siber güvenlik sektörünü değiştirecek!

Google‘ın ana şirketi Alphabet çatısı altında oluşan bir oluşum olan Chronicle, yapay zekaları siber güvenlik sektörüne entegre edecek. Yapay zeka siber güvenlik sektörüne de büyük etki edecek gibi gözüküyor.

Siber güvenlik sektöründeki insan yetersizliği, oldukça büyük ekonomik kayıplara yaşanıyor. Her şirketin olmazsa olmazı haline gelen siber güvenlik sektöründe yeterli insan sayısının olmaması alternatif çözümler doğurdu.

Yapay zeka siber güvenlik sektöründeki açığın yerini alacak!

yapay zeka siber güvenlik sektörü 2

Yeni bir oluşum olan Chronicle, siber güvenlik sektöründeki bu açığı yapay zekalarla kapatabileceğini düşünüyor. Makine öğrenmesini kullanarak siber saldırıların tespiti ve detaylandırılmasında oldukça zaman kazandıracak çözümler üretmeyi amaçlayan bu oluşum, hedeflerine ulaşabilirse siber güvenlik sektöründe yeni bir dönem başlayabilir.

Ekonomik olarak da daha az maliyetli olacağı düşünülen bu sistemin küresel anlamda siber güvenlik açısından çok değerli ve büyük bir veri tabanı oluşturabileceği şüphesiz.

:: Yapay zekanın, siber güvenlik sektörüne yön vereceğini düşünüyor musunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yapay zeka, siber güvenlik sektörünü değiştirecek!”

  1. zekeriya84 dedi ki:

    Person of Interest izleyenler buraya.

" Yapay zeka, siber güvenlik sektörünü değiştirecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zeka, siber güvenlik sektörünü değiştirecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zeka, siber güvenlik sektörünü değiştirecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "