Okunma

Yapay zeka şirket yönetimini ele geçiriyor!


19 Kasım 2017 Pazar 19:00
Yapay zeka şirket yönetimini ele geçiriyor!

Singapur’daki yapay zeka gelişmeleri ve yapılan toplantılar neticesinde makine öğrenimi yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Bu teknolojiden kısaca şöyle bahsedilebilir ki sistem sürekli kendini değerlendiriyor ve verimliliğini artırmak için çözüm önerileri sunuyor.

Bu teknolojiyi tanımlamak gerekirse; Service Now yazılım şirketine göre makine öğrenimi doğrudan insanın müdahalesi olmaksızın kendi performansını analiz eden ve geliştiren yazılım olarak tanıtarak, öğrendikçe gittikçe karmaşık kararlar almasını sağlayan yazılım olarak tanımlıyor.

İşte ilk robot vatandaş Sophia!

Yapay zeka kendi kendini üretecek

Avrupa’nın birçok yerinde bulunan ve ışıksız fabrika diye adlandırdığımız, bütün işlerin robotlar tarafından yapıldığı, yani tamamen bir otomasyon sistemi olan fabrikalar bulunmakta. Fabrika tamamen kendini denetleyecek, gerekli değişiklikleri yapacak veya yapılması gerekenleri söyleyerek bizi uyaracak. Yani makineler artık kendi kendilerini üretecek.

Makine öğrenimi için kullanılan iki ana alan olarak yüze 87 güvenlik ve yüzde 30 operasyon yönetimi yer alıyor. Service Now yazılım şirketinin pazarlama başkan yardımcısı olan Duncan Egan, Singapur’daki CIO’ ların yüzde 63’ünün makine öğrenmesinin getirdiği otomasyon yeteneklerinin, önümüzdeki 3 yıl içinde firmanın en önemli başarı faktörü olacağına inandığını belirtti. Makine öğrenmesinin getirdiği daha büyük otomasyonun yüzde 87’si karar verme sürecini hızlandıracak, yüzde 80’i ise bu kararların doğruluğunu arttıracağını savunuyor.

:: Sizce kendi kendine üretim yapan makine fikri biraz korkutucu değil mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yapay zeka şirket yönetimini ele geçiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zeka şirket yönetimini ele geçiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zeka şirket yönetimini ele geçiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "