Yapay zeka yılın dijital gazetecisi oldu!


20 Ekim 2020 Salı 23:54
Yapay zeka yılın dijital gazetecisi oldu!

Yapay zeka AI tabanlı bir algoritma, ilk kez bir gazetecilik ödülü kazandıKanada merkezli iki yayın için haberler yayınlıyor ve metinleri okurları ile buluşturmaya devam ediyor.

Yapay zeka yılın gazetecilik ödülünü aldı

2020 Online Gazetecilik Yarışması ödüleri organizatörler tarafından kazananlar açıklandı. Yapay Zeka (AI) tabanlı haber sitesi editörü Sophi Automation,”Dijital Gazetecilikte Teknik Yenilik” ödülünü aldı. Araştırmacılar, bunun gelecekte teknolojinin tüm alanlar üzerinde etkisi olacağına dair başka bir örnek olduğunu açıklıyor.

Sophi, Kanada ulusal gazeteleri The Globe and the Mail’in sahip olduğu teknolojiyi kullanıyor. Yayınlanan içeriğin yüzde 99’unu araştırmaktan ve yöneticiliğini yapmaktan, her bir parçanın abone ve reklam gelirlerinde bir artışa nasıl katkıda bulunabileceğini analiz etmekten sorumludur.

Sophi, metinlerin nasıl oluşturulacağını ve hangilerinin okuyucular için en ilginç olduğunu anlamak için The Globe and Mail’de önceden yazılmış metinler temelinde eğitildi. Bundan sonra, yapay zeka kendi parametrelerini belirledi ve insan müdahalesi ve ek bir veri girişi olmadan basit metinler yayınladı.

Haber departmanımızın kolayca anlayabileceği bir sistem kurmamız gerekiyordu. Canlı çalışanların ona sorunsuz bir şekilde güvenebilmesi için kusursuz çalışması gerekiyordu. Bu projeyi, onu test eden çeşitli aplikasyonlar sayesinde düzenli bir şekilde toplantılarda sürekli geri bildirim sağlayan haber departmanı ile yakın işbirliği içinde geliştirdik. Araştırmacılar, haber departmanı hala Sophi ile işbirliği içinde çalışıyor ve şu ana kadar algoritmanın verdiği otonom kararları tersine çevirme yeteneğine sahipler ”dedi.

Aynı zamanda, gazetecilerin işleri için endişelenmemeleri gerektiğini de not ediyorlar. Sophi en rutin işi üstleniyor, böylece yazarlar acil olmayan ve derinlemesine içerikler ile ilgilenebiliyorlar. Yayınların editörleri, yapay zekanın basit içerikler oluşturmak için harika olduğunu ancak raporlama için insan katılımının hala gerekli olduğunu belirtiyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yapay zeka yılın dijital gazetecisi oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zeka yılın dijital gazetecisi oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zeka yılın dijital gazetecisi oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  2. 2 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  4. 4 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  5. 5 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  6. 6 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  7. 7 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  8. 8 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  9. 9 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  10. 10 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC