Okunma

Yapay zekalı uygulama fotoğrafları tanıyor


25 Kasım 2016 Cuma 06:09
Yapay zekalı uygulama fotoğrafları tanıyor

Fotoğraf ve video dosyalarını yönetmek için kullanılan bulut tabanlı uygulama Plex, premium kullanıcılara sunduğu yapay zeka hizmeti sayesinde, fotoğrafları tanıyarak aramaları hızlandırıyor.

Plex kullanıcıları, herhangi bir cihazındaki fotoğraf veya videolarını Plex hesabına yüleyerek daha sonra başka cihazlardan bu dosyaları izleyebiliyor.

Binlerce fotoğraf arasında arama yapmak

Ortalama bir kullanıcının hesabında kısa sürede binlerce fotoğraf birikebiliyor. Elbette bunların arasında arama yapmak da büyük bir soruna dönüşüyor.

Fotoğrafta bulun varlıkları veya nesneleri tanıyarak otomatik olarak etiketleyebilen Plex, böylece fotoğraf ve videolarını bulut üzerinde saklayan kullanıcıların, arama işlemlerini kolaylaştırıyor.

Örneğin, içinde köpek bulunan fotoğrafları aratmak isteyen kullanıcının karşısına sadece bu kritere uygun fotoğraflar çıkıyor.

:: Yapay zekalı uygulamaların daha kullanışlı olduğunu düşünüyor musunuz?

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Yapay zekalı uygulama fotoğrafları tanıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Haci bence kendini geluistir biraz. Database de indexleme de yapmis olabilirler, bu sebekle hizlanmis olabilir. Kendi kendine ogrenen yapay zeka degildir bence. Ne yapiyor? Kodlari kendi kendine mi yaziyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Mİ4 te zaten yıllardır var bu?

  3. SDN Okuru dedi ki:

    clapss 4 chan

" Yapay zekalı uygulama fotoğrafları tanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapay zekalı uygulama fotoğrafları tanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapay zekalı uygulama fotoğrafları tanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "