Yapılması Gereken Teknolojiler


16 Şubat 2010 Salı 19:30
Yapılması Gereken Teknolojiler

Bazı teknolojiler vardır ki teknoloji dünyasının ihtiyaçlarındandır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda firmalar, birtakım ürünleri piyasaya sürse de, tam anlamıyla beklenen işlevselliği karşılayamazlar.

Mevzu bahis teknolojiler çok ihtiyaç duyulsa da gerek firmalar arasındaki rekabetten gerek başka sebeplerden teknoloji dünyasında yer edinemiyor. Dolayısıyla kaybeden teknoloji kullanıcısı oluyor. Yine de umudumuzu kaybetmeyelim. Belki bir gün bu teknolojileri evimizde ağırlarız, belli olmaz.

Gelin şimdi bu ihtiyaçlara bir göz atalım.

Tek Şarj Tek Yürek

Artık birçoğumuzun evinde bir sürü teknolojik alet bulunuyor. Cep telefonundan dizüstü bilgisayara, şarjlı fare ve klavye ikilisinden birçok teknolojiye çeşitli teknolojiler, şarj olmayı gerektiriyor.

Bu ürünleri şarj etmek için farklı farklı kablolar kullanmamız gerekiyor. Bu da evin bir süre sonra kablo çöplüğüne dönmesini sağlıyor. Çeşitli şarj birimleri, tüm bu teknolojileri şarj etmek için bir çözüm olsa da, yaygınlaşmayı başaramadılar.

Tüm OS’lerde Çalışan Format

Bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğu Microsoft‘un geliştiricisi olduğu Windows işletim sistemlerini kullanıyor olsa da, hatrı sayılacak kadar Mac ve Linux kullanıcıları da mevcut.

Piyasaya hakim olan bu üç işletim sistemi, ne var ki farklı dosya formatlarını destekliyor. Kısacası işletim sistemleri arasında uyum yok. Bu daha çok rekabet ile ilgili olsa da, kaybeden kullanıcılar oluyor.

Çeşitli yazılımlar, dosya formatları arasında dönüştürme yapma imkanı tanıyor, fakat bunlar veri kaybına sebep olabiliyor. Aynı şekilde, hemen her platform için özel olan dosya formatlarnın, diğer platformlarda alternatifleri mevcut. Fakat bu da sürekliliği engelliyor.

Gerçek Bir Evrensel Kumanda

Aslında piyasada çok ucuz fiyatlara evrensel kumandalar bulmak mümkün. Fakat bunların işlevselliği hakkında çok da iyi şeyler söylenmiyor. Ayrıca işlevleri sadece televizyonlar için geçerli.

Hem televizyon, hem DVD oynatıcı hem de benzer kumanda gerektiren ürünler için geçerli bir evrensel kumanda olsa, fena olmazdı.

:: Sizin için bir ihtiyaç haline gelen ve geliştirilmesini istediğiniz teknolojiler nelerdir?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yapılması Gereken Teknolojiler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yapılması Gereken Teknolojiler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yapılması Gereken Teknolojiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!