Okunma

Yaratıcı Beyinlerin Keşfi


16 Şubat 2010 Salı 05:11
Yaratıcı Beyinlerin Keşfi

Türkiye’deki 100.yılını kutlayan Bosch’un, bu çerçevede düzenleyeceği etkinlikler arasında “Yaşam için teknoloji” adlı mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik yeni bir yarışma yer alıyor.

Mühendislik konusunda yaratıcı beyinleri keşfetmenin yanı sıra ekolojik sorunlara çözüm getirmek amacıyla düzenlenen yarışmanın konularını enerji tasarrufu, atık yönetimi ve alternatif / yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı oluşturuyor.

Mühendislik fakültelerinin lisans 2. ve 3.sınıf ve tüm yüksek lisans 1.sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışma, 01 Ocak- 31 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek (Apple’dan Hediye Kazanma Fırsatı).

 

Etkin çözümler sunulabilen projelerin sahipleri Bosch tarafından ödüllendirilecek.

 

Yarışmanın birincisi, Bosch’un yurtdışındaki bir Kuruluşunda dört hafta staj imkanı, ikincisi Bosch Türkiye Kuruluşlarında karma staj imkanı ve üçüncüsü ise bitirme tezini Bosch Türkiye Kuruluşlarında gerçekleştirme şansı kazanacak (Oscar’ı Kazananı Tahmin Et, Ödül Kazan).

yrıca ilk üç yarışmacıya ve mansiyon ödülünü kazanan yarışmacıya Bosch mühendislik bursu verilecek. Bosch’un teknoloji dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulacak olan ödül sahibi öğrenciler, bu sayede mesleki kariyerlerine de büyük katkı sağlayacaklar.

:: Bu tarz yarışmalar ilginizi çekiyor mu?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yaratıcı Beyinlerin Keşfi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yaratıcı Beyinlerin Keşfi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yaratıcı Beyinlerin Keşfi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "