Okunma

Yaratıcı Mobil Çözümler Yarıştı


22 Haziran 2009 Pazartesi 09:52
Yaratıcı Mobil Çözümler Yarıştı

Avea‘nın, üniversiteli gençleri profesyonel hayata hazırlamak ve yenilikçi fikirlerini hayata geçirmelerini sağlamak amacıyla yürütülen Kırmızı Kuşak programının, geleceğin mühendislerine yönelik İdeavea proje yarışması Şubat–Haziran ayları arasında gerçekleştirildi.

54 takım, 131 fikir‘den ön elemeyi geçen 97 öğrencinin oluşturduğu 21 takım, GSM sektörünün içerik, veri ve kurumsal servisler, operatör ve mesajlaşma servisleri gibi katma değerli hizmetlerine yönelik fikirlerini projelendirdiler. Ayrıca proje sürecinde takımlara destek olmak için İdeavea Teknoloji Okulu kapsamında öğrenciler Proje Yönetimi, Katma Değerli Servis Geliştirme, Sunum Teknikleri gibi konularda toplam 10 günlük eğitim aldılar.

 

Finale kalan öğrenciler teknoloji platformlarında hayata geçirdikleri projelerini 17 Haziran Çarşamba günü Swissotel’de mücadele ettiler.

 

Yapılan değerlendirme sonucunda, “El Falı” isimli proje ile birinci seçilen “The Three Musketeers” takım üyeleri İngiltere’nin en saygın okullarından “London School of Economics“te sertifika programına katılım ödülüne layık görülürken, “Hediye Avı” projesi ile ikinci olan “222” takımı üyeleri, “Sistem/Yazılım/Network”, “Barkodlar Kameraya” projesinin sahibi olan “Aveafreshies” takım üyeleri de üçüncülüğü elde ederek “Yabancı Dil” sertifika programına katılım hakkı kazandılar.

:: Avea’nın başlattığı kırmızı kuşak programını duymuş muydunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yaratıcı Mobil Çözümler Yarıştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yaratıcı Mobil Çözümler Yarıştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yaratıcı Mobil Çözümler Yarıştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "