Okunma

Yarım Milyar Kişi WhatsApp Kullanıyor!


22 Nisan 2014 Salı 19:30
Yarım Milyar Kişi WhatsApp Kullanıyor!

Şubat ayında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp yeni bir rekora imza attı. Çapraz platform anlık mesajlaşma uygulaması, 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. 2009 yılında kullanıma sunulan uygulama 5. yılını doldurmadan inanılması güç bir kilometre taşını geride bıraktı.

Facebook’u solladı

WhatsApp ekibinin paylaştığı bilgilere göre, uygulama son dönemde  Brezilya, Hindistan, Meksika ve Rusya gibi ülkelerde hızlı bir büyüme gösterdi. Kullanıcıların uygulamada günde 700 milyon fotoğraf ve 100 milyon video paylaştığı belirtildi. WhatsApp ulaştığı bu rekor ile Facebook‘u da geride bıraktı. 2004 yılında Cambridge Üniversite’sinde kurulan Facebook, kuruluşunun üzerinden 6 yıl geçtikten sonra 2010 yılında 500 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştı. 

Hızlı büyüme

WhatsApp‘ın bu başarısı pazar araştırma şirketlerinin beklentilerini de doğruladı. Global Web Index şirketinin Şubat ayındaki araştırması WhatsApp‘ın hızlı bir büyüme trendi içinde olduğunu ve son 12 ayda yüzde 230 büyüdüğünü gösteriyordu. Bakalım performansıyla analistleri yanıltmayan uygulama hızlı büyüme eğilimini sürdürebilecek mi?

WhatApp’tan Yeni Rekor!
WhatsApp Kullanımı Artıyor

:: WhatsApp’ın büyüme trendini sürdüreceğini düşünüyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Yarım Milyar Kişi WhatsApp Kullanıyor!”

 1. LittleMonster dedi ki:

  Facebook WhatsApp ı alarak akıllı bir hamle yaptı
  Gerçekten uygulamaya rağbet çok
  WhatsApp ın yanında Telegramda kullanıyorum bu arada

 2. SDN Okuru dedi ki:

  arama özelliği geldiği anda diğer uygulamalar pert olur 2 yıl sonrada ücretlendirilir hızla düşüşe geçer 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  FACEBOOKU SOLLASA NE OLUR ZATEN VATZAP FEYSBUKUN

 4. SDN Okuru dedi ki:

  nerde beleş oraya yerleş

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Şarj düşmanı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Helal whatsapp, devamı gelecek muhakkak.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ah bide güncelleme gelse

 8. SDN Okuru dedi ki:

  2004’te kimin elince akıllı telefon vardı veya kimin evinde pc ? vardı ***** şartlarına göre karşılaştırma olması lazım şimdi 10 yaşında çocuğun elinde pc,telefon ne ararsan teknoloji bunu gerektiriyor.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Telegram a geçtim

 10. SDN Okuru dedi ki:

  HALA WİNDOWS PHONE’A GÜNCELLEME VERMEDİLER YAZIKLAR OLSUN……..

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bu uygulama bu kadar çok kullanılıyor ise sebebi reklamsız ve ücretsiz oluşudur. Sade ve basitlik ise diğerlerinin üzerine artı. Facebook bu işin içinde tam girip para kazanmaya çalışsın bakın nasıl ölüyor uygulama

" Yarım Milyar Kişi WhatsApp Kullanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yarım Milyar Kişi WhatsApp Kullanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yarım Milyar Kişi WhatsApp Kullanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "