Okunma

Yasadışı silahlardan üretilen kulak içi kulaklıklar!


10 Ocak 2018 Çarşamba 10:00
Yasadışı silahlardan üretilen kulak içi kulaklıklar!

Yevo adlı kulaklık üreticisi, hurda metal haline getirilmiş yasadışı silahlardan ürettiği Yevo X kablosuz kulak içi kulaklıklar ile dikkatleri üzerine çekti.

Silah sorununa dikkat çeken kulaklık Yevo X!

Yine şirketin üretimi olan Yevo 1 kulaklıkların özel versiyonu olarak hazırlanan ürün için IM Swedish Development Partner ile iş birliğine gidilmiş. Bu şirketin Guatemala ve El Salvador’da silah imha programları olduğunu belirtelim. Ayrıca, elde edilen gelirlerin büyük kısmı silahlı saldırı mağdurlarına ve Latin Amerika’daki ailelere fayda sağlamak için kullanılıyor.

Yevo X

249 dolar fiyat etiketine sahip standart versiyondan farklı olarak, 499 dolar fiyat biçilen özel versiyonun kulaklık ve şarj kutusu için bu hurda metaller kullanılıyor. Yevo’nun fayda elde etmeye çalıştığını düşünüyor olabilirsiniz ancak durum farklı. Şirket satışların yüzde 50’sinin IM Swedish Development Partner’a döneceğini ve bu sayede yardımların sağlanacağını vurguluyor.

Yevo CEO’su Andreas Vural, fiyatın fahiş olduğunun farkında. Öte yandan bunun oldukça olumsuz olan durumu olumlu hale çevirecek ve farkındalık yaratacak bir ürün olduğunu vurguluyor. Şimdiye kadarki tepkilerin de olumlu olduğu sözlerine ekliyor.

:: Bu ilginç kulaklık hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yasadışı silahlardan üretilen kulak içi kulaklıklar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yasadışı silahlardan üretilen kulak içi kulaklıklar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yasadışı silahlardan üretilen kulak içi kulaklıklar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "