Yasaklı Sitelere Ulaşırken Dikkatli Olun!..


13 Mayıs 2010 Perşembe 12:30
Yasaklı Sitelere Ulaşırken Dikkatli Olun!..

İnternet kısa sürede çağımızın en büyük ihtiyaçlarından biri haline geldi. Günümüzde birkaç saatlik internet kesintisi bile işlerin aksamasına ve insanların panik yapmasına neden oluyor. Dünyayı saran bu ağ sayesinde, adını ilk kez duyduğumuz ülkelerdeki önemli olaylardan bile haberimiz oluyor.

İnsanları gerektiğinde ünlü eden ve her türlü fırsatı sunan internet içerdiği özgürlük nedeniyle hem devletlerin hem de art niyetli insanların ilgisini çekiyor. Devletler vatandaşlarını korumak için web sitelerine yasak getirebiliyor. İnternette, bu yasağı delmek isteyen kullanıcılar için çözüm üreten birçok iyi niyetli programcı bulunuyor.

Ancak bazı programlar var ki, iyi niyet maskesi altında kullanıcıların bilgilerini çalabiliyor. Anti Sansür son dönemin popüler yazılımlarından biri. Ufak ve basit bir yapıya sahip olan programı kullanmak için sitesine girdiğiniz zaman hiçbir açıklama bulunmayan bir anasayfaya ulaşıyorsunuz.(Open DNS Ayarı Nasıl Yapılır?)


Programın anasayfası pek güven vermiyor

Yasak delici programlara dikkat!

Programın sadece indirme linki bulunan Anti Sansür sitesinde bilgi alabileceğiniz bir forum bulunmuyor. Sitenin linkine Google‘a yazarsanız, sayfanın ünlü arama motoru tarafından güvensiz adresler listesine alındığını görüyoruz. Programı kurduktan sonra farklı bilgisayarlara kurmaya denedik. Ancak anti virüs programlarının dosyanın içeriği konusunda uyarı verdiğini gördük.(Symantec Internet Güvenliği Raporu)

 


Yasakları delerken kişisel bilgilerinizi tehlikeye atmayın

Program neden güvensiz?

Piyasadaki örnekleri gibi iyi bir niyetle hazırlanıp hazırlanmadığına emin olamadığımız program sizin özel bir site üzerinden diğer sayfaları geçmenizi sağlıyor. Özetle, paravan bir site yasakları delmeniz için yardımcı oluyor size. Ancak  bu programı hazırlayan ve adı ana sayfada geçmeyen yazılım şirketi bu yöntem sayesinde yasaklılar listesini kendisi oluşturabilir.(Microsoft’tan Türkçe Güvenlik Raporu)

Firmanın engellediği sitelere bu program yüklüyken ulaşmak neredeyse imkansız. Kullanıcı yorumlarını merak edip internette ufak bir araştırma yaptığımızda ise Anti Sansür konusunda birçok insanın dert yandığını görüyoruz. Programı hazırlayan şirket iyi niyetliyse bu konuda kullanıcılara güven verecek bir forum oluşturarak hakla ilişkiler çalışmalarına başlayabilir.(Sahte Facebook Uygulamalarına Dikkat!)

Ancak programın bu haline dikkat etmeniz konusunda kullanıcıları uyarıyoruz. Yasakları delerken kişisel bilgilerinizi toplayacak sitelere karşı dikkatli olun.

:: Bu programı hiç denediniz mi? Sizinde Anti Sansür’den şikayetiniz var mı?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yasaklı Sitelere Ulaşırken Dikkatli Olun!.. konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yasaklı Sitelere Ulaşırken Dikkatli Olun!.. ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yasaklı Sitelere Ulaşırken Dikkatli Olun!.. ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?