Okunma

Kim Demiş Yaşlılar İnternet Kullanmaz Diye


03 Şubat 2009 Salı 10:54
Kim Demiş Yaşlılar İnternet Kullanmaz Diye

Teknoloji her ne kadar gençlere yönelik dense de konu internet olunca iş değişiyor. Geçtiğimiz ay içerisinde Pew Internet & American Life Project tarafından, ABD’de yaşayanlar arasında yapılan bir araştırmaya göre yaşlı nüfus internete daha bir ilgi gösteriyor.


Babaanneniz siz evde yokken internette sört yapıyor olabilir mi?

12-75 yaş aralığında gerçekleştirilen ‘Generations Online in 2009’ araştırmasına göre 12-17 yaş aralığındaki nüfusun yüzde 93’ü online. Bu oran yaş ilerledikçe düşmekle birlikte 60 yaşın üstüne çıkıldığında karşılaşılan artış oranı araştırmayı yapanları bile şaşırtmış durumda.

Yaşlılar İnterneti Sevdi

ABD’de yaşayan 60-64 yaş arasındaki kesimin interneti kullanma oranı 2005’ten 2008’e 7 puanlık artışla yüzde 62’ye ulaşırken, bu oran 65-69 yaş grubunda bir puanlık düşüşle yüzde 56’ya geriliyor. Ama durun, araştırmaya katılan 70-74 yaş aralığındakiler 2005’te yüzde 57’lik bir orana sahipken, geçen 3 yıl içerisinde tam 19 puan yükselerek yüzde 45’e çıkıyor. Araştırmadaki en yaşlı grup olan 75 ve üstü ise, tam 10 puanlık artışla yüzde 27’yi buluyor.

:: Dedeniz de internetsiz yapamayanlardan mı?

 
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kim Demiş Yaşlılar İnternet Kullanmaz Diye konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kim Demiş Yaşlılar İnternet Kullanmaz Diye ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kim Demiş Yaşlılar İnternet Kullanmaz Diye ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "