Okunma

Yazgig’17 için kayıtlar başladı!


03 Mart 2017 Cuma 09:05
Yazgig’17 için kayıtlar başladı!

Her yıl yapay zeka alanında önemli isimleri öğrencilerle buluşturan Yazgig, bu sene de çok değerli isimlere ev sahipliği yapacak.

Çok değerli isimler Yazgig’te

Mehmet Türker, GlassOuse projesiyle dikkatleri üzerine çekti. GlassOuse üzerinde bulunan sensörler sayesinde kafa hareketlerini takip ederek, bluetooth bağlantısıyla cep telefonu, tablet ve bilgisayar kullanımına imkan veriyor.

 17-03/03/yazgit-sdn-2.jpg

Konferansta konuşma yapacak ikinci isim, Dr.Umut Yıldız. NASA’nın Jet Propulsion Laboratory bölümünde çalışan Umut Yıldız, burada Molekül Astrofiziği, Yıldız Oluşumu, Molekül Bulutları, Veri Madenciliği ve Uzay Haberleşmesi üzerine çalışmalarını yürütüyor.

Etkinlikte yer alacak bir diğer isim ise Yrd. Doç. Dr. Şeyda Ertekin. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde öğretim görevlisi olan Ertekin, aynı zamanda MIT‘de Research Scientist olarak çalışıyor. Bu yıl “Makine Öğrenimi İle Elektrik İletim Hatlarındaki Olası Arızaların Önceden Tespiti” konulu bir sunum gerçekleştirecek.

:: Yazgiz etkinliğine katılmayı düşünüyor musunuz?


3 yorum - “Yazgig’17 için kayıtlar başladı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    konuşmacılar gerçekten etkileyici kayıt olduk bakalım

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ülkemizde böyle güzel etkinlikleri yapan gençleri görmek umut verici. Kesinlikle orda olmalıyım. Helal olsun sizlere çocuklar.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    niye en başta yozgat diye okudum

Yorum yazın

Geri bildirim