IBM Yazılım Akademisi İkinci Yılında


24 Mart 2009 Salı 09:05
IBM Yazılım Akademisi İkinci Yılında

Türkiye ve KKTC’den üniversite öğrencilerinin katılabildiği IBM Yazılım Akademisi yarışmasında, DB2, XML ve PureXML teknolojileriyle ilgili atölye çalışmaları düzenlendi ve online eğitimler verildi. Ardından öğrenciler, bir akademisyenin danışmanlığında oluşturdukları ekiplerle, IBM’in sunduğu senaryolar doğrultusunda, iş hayatında karşılaşılan gerçek problemleri çözecek yazılım uygulamaları geliştirmeye başladılar.


Bu yılki organizasyona tam 1.100 öğrenci katıldı.

Bu sene 151 ekip kuran öğrenciler, IBM’in hazırladığı; “Misyonum Suçun Olmadığı Bir Şehir”, “İnternet Üzerinden Sigorta”, “Akıllı Küçük Aygıt  Çevrimiçi İzleme Sistemi”, “GSM Tabanlı Uzaktan İzleme ve Faturalama” ve “GSM Aygıtı İçin Çok Dilli SMS Gönderme Uygulaması” temaları üzerinde çalışmalarını yürütüyor. 1 Nisan 2009 tarihinde sona erecek yarışma kapsamında geliştirilen projeler bir jüri tarafından değerlendirilecek, başarılı bulunan öğrencilere ve danışman öğretim üyelerine çeşitli ödüller verilecek.

2009 Ödülleri

Yarışmada 1. olan ekibin üyeleri, 2-3 Temmuz tarihlerinde İtalya’nın Roma kentindeki IBM Laboratuvarı’na yapılacak teknik geziye katılacak. Yarışmada ilk 3’e giren ekibin üyeleri, ihtiyaç dahilinde oluşacak pozisyonlar için iş görüşmelerinde önceliğe sahip olacak. Yarışmada ilk 5 sırayı alacak ekipler, IBM Türk’te, “Bilgi-IBM İleri Araştırmalar Merkezi“nde ya da “IBM İnovasyon Merkezi”nde sağlanan staj olanaklarında öncelik hakkı elde edecek. Ayrıca ihtiyaç halinde, IBM’de yarı zamanlı çalışma olanağından yararlanabilecek.

Özgeçmişini Kaydet

Bunlara ek olarak, yarışmada 1. gelen ekibe ve danışmanına dizüstü bilgisayar, 2. olan ekibe ve danışmanına Sony PSP, 3. sırayı alan ekibe ve danışmanına iPod hediye edilecek. Yarışmaya katılarak proje sunan tüm öğrenciler ise özgeçmişlerini, IBM’in küresel işgücü alımı için yararlandığı özel bir CV havuzu olan “IBM Student Portal”a ekleme şansını elde edecek.

:: Böyle bir teknik eğitim almak ister miydiniz?

Bilgi için: Yazılım Akademisi
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “IBM Yazılım Akademisi İkinci Yılında”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  bence yarismanin sadece bir konusu olabilirdi:BUYUK BIRADER.

" IBM Yazılım Akademisi İkinci Yılında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM Yazılım Akademisi İkinci Yılında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM Yazılım Akademisi İkinci Yılında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 2. 2 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 3. 3 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 4. 4 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 5. 5 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 6. 6 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 7. 7 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 8. 8 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 9. 9 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 10. 10 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!